Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Project Imp.Ac.T “Improving Access to HIV/TB testing for marginalized groups ” „Zvýšení dostupnosti testování na HIV a TBC skupinám.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Project Imp.Ac.T “Improving Access to HIV/TB testing for marginalized groups ” „Zvýšení dostupnosti testování na HIV a TBC skupinám."— Transkript prezentace:

1

2 Project Imp.Ac.T “Improving Access to HIV/TB testing for marginalized groups ” „Zvýšení dostupnosti testování na HIV a TBC skupinám na okraji společnosti“ The Project “Imp.Ac.T. – Improving Access to HIV/TB testing for marginalized groups” (Ref.: ) has received funding from the European Commission under the Health Programme However, the sole responsibility for the study lies with the author and the European Commission is not responsible for any use that may be made of the information contained therein".

3 Project Imp.Ac.T Projekt spolufinancován Evropskou komisí v rámci Programu v oblasti zdraví 2008–2013 Vedoucí projektu: Villa Maraini Foundation (Itálie) Partneři projektu: Gruppo Abele (Itálie), SANANIM (Česká Republika), Odyseus (Slovensko) Foundation Regenboog Groep (Nizození) Délka projektu: 24 měsíců (září 2010 – srpen 2012), testovací fáze 10 měsíců; prodloužen do listopadu 2012

4 Specifické cíle vytvořit adekvátní rámec a model služby s cílem zvýšit účinnost HIV a TBC testování a poradenství mezi problémovými uživateli drog, které bude uzpůsobené pro obtížně dosažitelné skupiny uživatelů, zvýšit podíl klientů, kteří budou mít přístup k HIV a TBC testování, včetně podpory včasného rozpoznání HIV a TBC a včasné uvedení do zdravotní péče, usnadnit přístup k léčbě a k péči pro rizikové skupiny, prostřednictvím podpory úzké spolupráce mezi organizacemi pracujícími s uživateli drog, ve veřejných službách a ve zdravotnictví, podporovat zdravější způsob života a snižování rizika prostřednictvím před a post testového poradenství a snadnějšího přístupu do zdravotních zařízení, posoudit účinnost nízkoprahového HIV a TBC testování z hlediska podílu nových zjištěných infekcí.

5 Cílová populace Vstupní kritéria: účastníci vhodní pro screening splňují všechna následující kritéria: jsou problémovými uživateli drog, klienty nízkoprahového zařízení spadající pod organizaci zapojenou v projektu a jsou starší 18 let (včetně) jsou schopni porozumět cíli, záměru a procedurám, které jsou součástí projektu; dali informovaný souhlas. Vylučující kritéria: účastník bude ze screeningu vyřazen v případě výskytu jednoho z kritérií: je mu méně než 18 let není schopen porozumět výzkumnému záměru a procedurám, a není schopen dát informovaný souhlas (protože je pod vlivem drog nebo kvůli jazykové bariéře); je HIV positivní (jen pro HIV rapid test).

6 Fáze projektu Projekt se skládá ze tří fází: Rozvoj společných nástrojů pro HIV a TBC testování mezi PUD v nízkoprahových službách. Provádění screeningových testů na HIV a TBC v nízkoprahových zařízeních pro PUD. Analýza a hodnocení účinnosti intervence, zveřejnění výsledků.

7 Výstupy projektu - Produkty Tréninkový manuál Průvodce Studie celkem bylo vyšetřeno ve 4 městech 2352 osob, 2191 IUD, z toho 574 žen 26.5%. v v Praze/ČR provedeno 1000 testů, tj cca. 9% PUD v Praze vyšetřeno 869 osob, z toho 282 žen (33.1 %) čeští uživatelé drog - nejmladší, významné procento je bez domova a je nezaměstnaných vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání má jen 2%.

8 Klíčové výstupy studie v ČR/Praze 156 klientů testováno poprvé 47 klientů odesláno na konfirmaci pozitivního skreeningu žádný případ potvrzeného HIV, TB ale vysoký počet nově zjištěných infekcí HCV a syfilis hlavním důvodem ke sdílení jehly je situace, kdy jehlu sdílí partneři 38,6% užilo injekčně ve vězení detailní popis rizikového chování

9 Aktuální problémy a rizika Aktuální problém v ČR mezi IUD je prevalence HCV, HBV a syfilis. Promořenost HIV a TB mezi IUD je minimální z 1000 testů žádný positivní. V Itálii mají v kontaktu se službami více migrantů a větší výskyt HIV. Může být varování pro ČR. V ČR nemáme v kontaktu se službami rizikové skupiny (tzn. migranty z postsovětských zemí a Asie, kde prevalence HIV a TB je výrazná). Naši migranti (5% respondentů) z výzkumu jsou Slováci, kde není výrazné riziko

10

11

12


Stáhnout ppt "Project Imp.Ac.T “Improving Access to HIV/TB testing for marginalized groups ” „Zvýšení dostupnosti testování na HIV a TBC skupinám."

Podobné prezentace


Reklamy Google