Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Bylinková zahrádka I. – Jak připravit bylinkový čaj

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Bylinková zahrádka I. – Jak připravit bylinkový čaj"— Transkript prezentace:

1 Bylinková zahrádka I. – Jak připravit bylinkový čaj
Vladimíra Svobodová

2 Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

3 Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 Použité odkazy Vlastní zdroje Obrázky z archivu autora

5 Metodický pokyn Integrovaný blok: Dítě a jeho psychika
Popis Prezentace v PowerPointu, která obsahuje dva pracovní listy s jednoduchým interaktivním úkolem. Očekávání a cíle Dítě dokáže samostatně splnit jednoduchý úkol – určení pomůcek k vaření bylinkového čaje Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

6 Studijní materiály Povinné materiály, pomůcky a technické vybavení
zdroj: Dotyková obrazovka, připojená k PC Nepovinné materiály Didaktický kufřík - KUMUČ Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

7 Práce s interaktivním materiálem
2. snímek – děti se učí, co potřebují k přípravě bylinkového čaje z bylinkové zahrádky v naší MŠ 3. snímek – pexeso Doporučujeme spojit s návštěvou bylinkové zahrádky, kde si děti prakticky ukáží a vysvětlí druhy a účel jednotlivých bylinek využití KUMUČe – děti si nakreslí hrneček, vystřihnou a na magnetické tabulce dozdobí dle vlastní fantazie Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

8 Prvky polytechnické výchovy
Přicházet s vlastními nápady Řešení jednoduchých problémů a samostatné rozhodování Spontánně vyprávět zážitky Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 Cíle polytechnické výchovy
Vnímat vliv techniky na společnost a přírodu Směrovat děti k získávání základních pracovních dovedností a návyků Chápat postavení techniky a technických oborů v životě lidstva jako devízu Učit děti základním poznatkům o technice Vést děti ke kooperativnímu hodnocení a sebehodnocení Podpořit rozvoj myšlenkového potenciálu dětí Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "Bylinková zahrádka I. – Jak připravit bylinkový čaj"

Podobné prezentace


Reklamy Google