Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Letní olympijské hry – grafomotorické listy

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Letní olympijské hry – grafomotorické listy"— Transkript prezentace:

1 Letní olympijské hry – grafomotorické listy
Jemná motorika – koordinace ruky a oka

2

3

4

5

6 Použité odkazy Vlastní ilustrace

7 Metodický pokyn Integrovaný blok: dovednost
Popis Děti pomocí interaktivního pera procvičují grafomotoriku a snaží se co nejpřesněji napodobit pohyb sportovce Očekávání a cíle Procvičení jemné motoriky Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

8 Studijní materiály Povinné materiály, pomůcky a technické vybavení
zdroj: Dotyková obrazovka, připojená k PC Nepovinné materiály Didaktický kufřík - KUMUČ Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

9 Práce s interaktivním výukovým materiálem
Děti pracují pomocí interaktivního pera na dotykové obrazovce, kdy napodobují co nepřesněji pohyby sportovce a zároveň se tyto pohyby zkouší v praxi Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

10 Práce s didaktickým kufříkem KUMUČ
Děti si mohou grafomotoriku vyzkoušet na magnetické tabulce Děti si mohou pohyby sportovců vyzkoušet v praxi Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

11 Prvky polytechnické výchovy
Ovládat koordinaci ruky a oka, zvládnout jemnou motoriku Zacházet s předměty digitální technologie, využívat nejzákladnější funkce počítače (zapnout-vypnout, práce s myší, jednoduchou klávesnicí) Vést stopu tužky při kresbě Upřednostňovat užívání pravé či levé ruky při kreslení či v jiných činnostech, kde se preference ruky uplatňuje Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

12 Cíle polytechnické výchovy
Vnímat vliv techniky na společnost a přírodu Směrovat děti k získávání základních pracovních dovedností a návyků Chápat postavení techniky a technických oborů v životě lidstva jako devízu Učit děti základním poznatkům o technice Vést děti ke kooperativnímu hodnocení a sebehodnocení Podpořit rozvoj myšlenkového potenciálu dětí Projekt CZ.1.07/1.3.00/ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "Letní olympijské hry – grafomotorické listy"

Podobné prezentace


Reklamy Google