Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Měření síly vytvoř si vlastní siloměr Miroslava Maňásková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Měření síly vytvoř si vlastní siloměr Miroslava Maňásková."— Transkript prezentace:

1 Měření síly vytvoř si vlastní siloměr Miroslava Maňásková

2 Na stejné pružině jsou zavěšena 3 různá tělesa. Úkol 1: Které těleso působí na pružinu - největší silou? - nejmenší silou? Úkol 2: Které těleso má - největší hmotnost? - nejmenší hmotnost? ABC

3 1 závaží2 závaží3 závaží prodloužení (v cm) Úkol 3: Zavěs postupně na pružinu jedno, dvě a tři závaží a změř, o jakou délku se pružina prodlouží: Na čem záleží prodloužení pružiny? ?

4 III. Vytvoř si vlastní siloměr (1.) Pomůcky: pružina, 3 stejná závaží, papír Postup: 1)Připevnit pružinu a nalepit papír. 2) Zavěsit 1. závaží a zakreslit prodloužení pružiny. 3) Přidat 2. a 3. závaží a znovu naznačit prodloužení pružiny.

5 III. Vytvoř si vlastní siloměr (2.) Postup: 4) Pomocí pravítka nakresli menší dílky stupnice. Jaká je vzdálenost mezi nakreslenými dílky? ?

6 III. Vytvoř si vlastní siloměr (3.) popis tělesa: můj siloměr síla hmotnost Úkol 4: Zavěs na svůj siloměr různá tělesa a urči, jakou silou působí těleso na pružinu a jakou má hmotnost. siloměr spolužáka: síla hmotnost

7 III. Vytvoř si vlastní siloměr (4.) popis tělesa: můj siloměr síla hmotnost siloměr spolužáka: síla hmotnost Zopakuj své měření se siloměrem spolužáka. Výsledky měření porovnej.


Stáhnout ppt "Měření síly vytvoř si vlastní siloměr Miroslava Maňásková."

Podobné prezentace


Reklamy Google