Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

L ÁTKY A TĚLESA, SÍLA Měření síly. Sílu označujeme – F Základní jednotky – Newton – N Sílu měříme siloměrem – pružinovým - digitální Těleso o hmotnosti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "L ÁTKY A TĚLESA, SÍLA Měření síly. Sílu označujeme – F Základní jednotky – Newton – N Sílu měříme siloměrem – pružinovým - digitální Těleso o hmotnosti."— Transkript prezentace:

1 L ÁTKY A TĚLESA, SÍLA Měření síly

2 Sílu označujeme – F Základní jednotky – Newton – N Sílu měříme siloměrem – pružinovým - digitální Těleso o hmotnosti 100g je k Zemi přitahováno přibližně silou o velikosti 1N. 1kN (kilonewton) = 1000N

3 P RUŽINOVÝ SILOMĚR nakreslit obr. 26/1,24 Prodloužení pružiny je přímo úměrné síle (nakreslit obr. 25/1.22) Zobrazení grafem: nakreslit obr. 26/1.23 Prodloužení pružiny je tolikrát větší, kolikrát větší silou je pružina napínána.

4 P OSTUP MĚŘENÍ SILOMĚREM 1. Zjistit, zda nám siloměr při nulové zatížení ukazuje na 0 N. 2. V jakých jednotkách je stupnice siloměru. 3. Jaké síle odpovídá nejmenší dílek stupnice. 4. Jakou největší sílu můžeme se siloměrem změřit. (Při měření větší síly se může siloměr zničit) V jakých jednotkách je stupnice siloměru. Zjistit, zda nám siloměr při nulové zatížení ukazuje na 0 N. Jaké síle odpovídá nejmenší dílek stupnice. Jakou největší sílu můžeme se siloměrem změřit. (Při měření větší síly se může siloměr zničit)

5 D OMÁCÍ ÚKOL Vypracovat otázky a úlohy ze stran 27-28. (všechny ty, které můžeš sám vypracovat doma)


Stáhnout ppt "L ÁTKY A TĚLESA, SÍLA Měření síly. Sílu označujeme – F Základní jednotky – Newton – N Sílu měříme siloměrem – pružinovým - digitální Těleso o hmotnosti."

Podobné prezentace


Reklamy Google