Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ABSOLUTNÍ HODNOTA REÁLNÉHO ČÍSLA AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních oborů, je.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ABSOLUTNÍ HODNOTA REÁLNÉHO ČÍSLA AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních oborů, je."— Transkript prezentace:

1 ABSOLUTNÍ HODNOTA REÁLNÉHO ČÍSLA AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních oborů, je zaměřena na osvojení pojmů absolutní hodnota reálného čísla, k zopakování výpočtů s absolutní hodnotou. Výukový materiál slouží také k procvičení svých vědomostí na daných příkladech a následnou kontrolu výpočtů. Očekávaný přínos Žák si zopakuje výpočty s absolutní hodnotou, geometrický význam absolutní hodnoty, upevní a následně ověří své znalosti na příkladech Tematická oblast Operace s čísly a výrazy Téma Absolutní hodnota reálného čísla Předmět Matematika Ročník První Obor vzdělávání Maturitní obory Stupeň a typ vzdělávání Střední odborné vzdělání Název DUM Š21_S1_04_Absolutní hodnota reálného čísla Datum 30.4.2013 SOŠ JOSEFA SOUSEDÍKA VSETÍN ZLÍNSKÝ KRAJ

2 Absolutní hodnota 2

3 Znázornění na číselné ose 3

4 Výpočty s celými čísly 4

5 Postup výpočtu 5

6 Výpočty s racionálními čísly 6

7 Postup výpočtu 7

8 Kontrola znalostí 8

9 Výsledky 9

10 Zdroje Literatura: 1.RNDr. Pavel Čermák, Mgr. Petra Červinková: Odmaturuj ! z matematiky 1. 3.vydání(opravené). Brno: DIDAKTIS, 2004. 239s.. ISBN 80-7358-014-4 2.Emil Calda, Oldřich Petránek, Jana Řepová: Matematika pro střední odborné školy a studijní obory středních odborných učilišť 1.část.2.vydání.Praha:SPN,1986.195.s. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Šárka Čížová. 10


Stáhnout ppt "ABSOLUTNÍ HODNOTA REÁLNÉHO ČÍSLA AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních oborů, je."

Podobné prezentace


Reklamy Google