Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ČÍSELNÉ OBORY – RACIONÁLNÍ ČÍSLA A OPERACE S NIMI AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ČÍSELNÉ OBORY – RACIONÁLNÍ ČÍSLA A OPERACE S NIMI AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních."— Transkript prezentace:

1 ČÍSELNÉ OBORY – RACIONÁLNÍ ČÍSLA A OPERACE S NIMI AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních oboru oborů, je zaměřena na osvojení pojmů racionální čísla, k zopakování sčítání, odčítání, násobení a dělení racionálních čísel. Výukový materiál slouží také k procvičení svých vědomostí na daných příkladech a následnou kontrolu výpočtů. Očekávaný přínos Žák si zopakuje sčítání,odčítání,násobení a dělení racionálních čísel, upevní a následně ověří své znalosti na příkladech. Tematická oblast Operace s čísly a výrazy Téma Číselné obory - racionální čísla a operace s nimi Předmět Matematika Ročník První Obor vzdělávání Maturitní obory Stupeň a typ vzdělávání Střední odborné vzdělání Název DUM Š21_S1_02_Číselné obory-racionální čísla a operace s nimi Datum 30.4.2013 SOŠ JOSEFA SOUSEDÍKA VSETÍN ZLÍNSKÝ KRAJ

2 Racionální čísla 2

3 Operace s racionálními čísly 3

4 4

5 5

6 6

7 Příklady k procvičování 7

8 Řešení 8

9 Kontrolní opakování 9

10 Kontrola výsledků 10

11 Zdroje Literatura: 1. RNDr. Pavel Čermák, Mgr. Petra Červinková: Odmaturuj! z matematiky 1. 3.vydání(opravené). Brno: DIDAKTIS, 2004. 208 s. ISBN 80-7358-014-4 2. PhDr. Ivan Bušek, RNDr. Marie Kubínová, CSc., Paed. Dr. Jarmila Novotná, CSc. : Sbírka úloh Z matematiky pro 9. ročník ZŠ.Dotisk 1. vydání.Praha.Prometheus,1996. 191s. ISBN 80 – 7196-132-9 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Šárka Čížová. 11


Stáhnout ppt "ČÍSELNÉ OBORY – RACIONÁLNÍ ČÍSLA A OPERACE S NIMI AutorMgr. Šárka Čížová Anotace Prezentace PowerPoint je určena pro studenty prvních ročníků všech studijních."

Podobné prezentace


Reklamy Google