Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Orbis pictus 21. století Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Orbis pictus 21. století Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu."— Transkript prezentace:

1 Orbis pictus 21. století Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu

2 PŘÍPRAVKY V. OB21-OP-STROJ-TE-SVE-U-3-005

3 PŘÍPRAVKY Speciální operační přípravky používají se k upínání obrobků v sériové a hromadné výrobě. Jsou to jednoúčelové upínací zařízení, řešená a vyrobená pro určitý stroj, součást a operaci.

4 PŘÍPRAVKY Použitím speciálních přípravků dosáhneme : - zkrácení potřebného času k ustavení a upnutí obrobku, - odstranění orýsování, - zvýšení přesnosti výroby a zabezpečení vyměnitelnosti součástí, - zmenšení počtu zmetků, - snížení pracnosti obrábění a využití obsluhy strojů dělníky s nižší kvalifikací - zvýšení bezpečnosti práce a zlepšení pracovního prostředí.

5 PŘÍPRAVKY Podle použití se dělí speciální přípravky na : 1) soustružnické přípravky, 2) přípravky pro broušení, 3) frézovací přípravky, 4) vrtací a vyvrtávací přípravky, 5) přípravky pro ostatní obráběcí stroje, 6) montážní přípravky.

6 PŘÍPRAVKY SOUSTRUŽNICKÉ PŘÍPRAVKY

7 PŘÍPRAVKY PŘÍPRAVKY PRO BROUŠENÍ

8 PŘÍPRAVKY FRÉZOVACÍ PŘÍPRAVKY

9 PŘÍPRAVKY VRTACÍ A VYVRTÁVACÍ PŘÍPRAVKY

10 PŘÍPRAVKY PŘÍPRAVKY PRO MAGNETICKÉ UPÍNÁNÍ

11 PŘÍPRAVKY MONTÁŽNÍ PŘÍPRAVKY

12 BOLEK,A., KOCHMAN,J. aj. Části strojůBOLEK,A., KOCHMAN,J. aj. Části strojů 2. svazek. 5. vydání, Praha: SNTL, 1990 DOLEČEK,J., HOLOUBEK,Z., Strojnictví 1 pro SOU, 1. vydání Praha : SNTL, 1988DOLEČEK,J., HOLOUBEK,Z., Strojnictví 1 pro SOU, 1. vydání Praha : SNTL, 1988 KŘÍŽ, R., Strojírenská konstrukce 1.KŘÍŽ, R., Strojírenská konstrukce 1. 1. vydání, Praha: SNTL, 1986 Použitá literatura


Stáhnout ppt "Orbis pictus 21. století Tato prezentace byla vytvořena v rámci projektu."

Podobné prezentace


Reklamy Google