Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ICT 2 – 3 - 20 ANOTACE Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu, obsahuje úkoly k opakování pojmů z hudební výchovy.Součástí je správné řešení úkolů.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ICT 2 – 3 - 20 ANOTACE Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu, obsahuje úkoly k opakování pojmů z hudební výchovy.Součástí je správné řešení úkolů."— Transkript prezentace:

1

2 ICT 2 – 3 - 20 ANOTACE Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu, obsahuje úkoly k opakování pojmů z hudební výchovy.Součástí je správné řešení úkolů. Prezentace je prezentována interaktivně na tabuli. Autor: Zuzana Kulaxidisová DiS. Jazyk: Český jazyk Očekávaný výstup: zpívá na základě svých dispozic intonačně čistě a rytmicky přesně v jednohlase Klíčová slova: píseň, takt, nota půlová Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: kombinace výklad/aktivita Cílová skupina: žák Stupeň a typ vzdělávání: Základní vzdělávání – 1.stupeň, první období Typická věková skupina: 7 – 9 let Celková velikost: 1611 kB, soubor ppt

3 Běží liška k Táboru

4 1. Běží liška k Táboru, nese pytel zázvoru. Ježek za ní pospíchá, že jí pytel rozpíchá. 2. Běž zajíčku, běž za ní, pober jí to koření. liška se mu schovala, ještě se mu vysmála.

5 ● Vytleskej rytmus písničky ● Spočítej, kolik má písnička taktů 8 taktů ● Kolik je v písničce not půlových? Označ je:

6 Označ zvířata, o kterých se zpívá v písničce:

7 Vybarvíš omalovánku ?

8 ● Na tuto můžeme zpívat ještě jednu písničku, víš jakou? Zazpívej ji: Když jsem husy pásala Když jsem husy pásala, zimou jsem se třásala. Teď už husy nepasu, zimou už se netřasu.

9 Zdroje: Notový záznam:M.M.. Dětské stránky [online]. [cit. 5.6.2013]. Dostupný na WWW: http://www.detskestranky.cz/clanek/448-jedna_melodie_dve_pisnicky.htm Omalovánka: ADÉLA. Dětský blog [online]. [cit. 5.6.2013]. Dostupný na WWW: http://detsky.blog.cz/0610/podzimni-omalovanka-jezekhttp://detsky.blog.cz/0610/podzimni-omalovanka-jezek Pes: OCAL. Clker.com [online]. [cit. 5.6.2013]. Dostupný na WWW: http://www.clker.com/clipart-8556.htmlhttp://www.clker.com/clipart-8556.html Obrázky: klipart Microsoft PowerPoint


Stáhnout ppt "ICT 2 – 3 - 20 ANOTACE Materiál slouží k realizaci písně ve 2/4 taktu, obsahuje úkoly k opakování pojmů z hudební výchovy.Součástí je správné řešení úkolů."

Podobné prezentace


Reklamy Google