Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

AKVIZICE AKVIZICE. Co si odvezete Zaměříme se na překážky na cestě ke zvýšení obratu a rozšíření portfolia Budeme hledat cestu jak spolupracovat i s největšími.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "AKVIZICE AKVIZICE. Co si odvezete Zaměříme se na překážky na cestě ke zvýšení obratu a rozšíření portfolia Budeme hledat cestu jak spolupracovat i s největšími."— Transkript prezentace:

1 AKVIZICE AKVIZICE

2 Co si odvezete Zaměříme se na překážky na cestě ke zvýšení obratu a rozšíření portfolia Budeme hledat cestu jak spolupracovat i s největšími tvrďáky

3 Skupinová práce Co vám brání v dosahování vyšších prodejních výsledků? 10´ sk. práce 5´ prezentace

4 Skupinová práce Co z toho můžete ovlivnit vy sami? diskuse

5 Skupinová práce O tom, co nemůžete ovlivnit, se zde bavit n e b u d e m e.

6 PRODEJNÍ SITUACE ZÁKAZNÍK OBCHODNÍKNABÍDKA výběrová situace

7 PRODEJNÍ SITUACE

8 AKVIZICE JAK postupovat? dvojice diskuse

9 TYPY ZÁKAZNÍKŮ

10 ASERTIVITA Dovednost důsledně prosazovat vlastní názory, stanoviska nebo zájmy při zachování dobrých vztahů s ostatními. Ten, kdo komunikuje asertivně, prezentuje bez obav svoje myšlenky a přesvědčuje ostatní, současně respektuje ostatní a jejich stanoviska. Proti agresivním útokům se však brání. Cílem použití asertivních technik je mimo jiné rozpoznat a zastavit manipulativní chování.

11 PŘIJATELNÝ KOMPROMIS K čemu se používá k uzavření dohody a udržení dobrých vztahů k vlastní spokojenosti, ne k prosazení svého Paní Ekonomická, jsme obchodníci a oba chceme přiměřeně vydělat. Pojďme si plácnout na 7,50. Deset je moc. Dám vám maximálně pět za kus!

12 PŘIJÍMAT A DÁVAT KOMPLIMENTY K čemu se používá příjemná forma zpětné vazby, motivuje pomáhá vést druhé k žádoucímu chování Děkuji za pochvalu, pane Dojem! Bez vašeho odvážného rozhodnutí by to ale nešlo. Vidíte, vyplatilo se! Ta akce 5+1 se vám fakt povedla. Máme vyšší tržbu !

13 SEBEOTEVŘENÍ K čemu se používá otevření málo komunikativních partnerů budování přátelských osobních vztahů Chápu vás, pane Citovko. Cítím, že na vašem místě bych se také dlouho rozmýšlela. I já mám ráda pocit jistoty a věci pod kontrolou. Hm…..

14 REAKCE ZPĚTNOU VAZBOU K čemu se používá vedení druhých k žádoucímu chování Je nepříjemné, že vám došlo pivo, pane Bezpečný. Věřím, že se příště budete držet mého doporučení a objednáte si vždy pro jistotu jeden sud / dvě tři basy navíc. Potřebuju mimořádný závoz. Lidi mě tu úplně vykoupili…!

15 POŠKRÁBANÁ GRAMODESKA K čemu se používá prezentování omezeného množství informací Rozvážíme do 14 dnů, paní Výkonná … /… spolehněte se, do dvou týdnů je objednané zboží u vás … Doufám, že mě budete zavážet alespoň jednou týdně…!

16 OTEVŘENÉ DVEŘE K čemu se používá obrana před agresivním útokem, přijetí kritiky Máte pravdu, pane Pohodlný, na zdokonalení distribuce stále pracujeme! Ty vaše rozvozy, to je katastrofa!

17 ČERNÉ BRÝLE K čemu se používá obrana před útokem a kritikou co nechci, to nevidím a neslyším a nereaguji na to Paní Dominantní, vidím, že dnes pro náš rozhovor není vhodná doba. Zastavím se tu za týden. Už jsem vám řekla, že ty vaše patoky tady prodávat nebudu!

18 NEGATIVNÍ ASERTIVITA K čemu se používá klidné a věcné přijetí kritiky za vlastní chybu Omlouvám se vám paní ……?……., opravdu jsem to špatně odhadl. Čím to podle vás můžu napravit? Říkala jsem vám, že potřebuju závoz už v pátek. Teď kvůli vám nemám co prodávat!

19 NEGATIVNÍ OTÁZKY K čemu se používá vstřícné a otevřené přijetí kritiky udržování dobrých vztahů Uznávám, špatně jsem odhadl zájem vašich zákazníků. Vadilo vám na té akci ještě něco paní ……..? Ta akce 2+1 se vám teda nepovedla, to je průšvih!

20 AKVIZICE AKVIZICE


Stáhnout ppt "AKVIZICE AKVIZICE. Co si odvezete Zaměříme se na překážky na cestě ke zvýšení obratu a rozšíření portfolia Budeme hledat cestu jak spolupracovat i s největšími."

Podobné prezentace


Reklamy Google