Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: IV / 2 Lomené výrazy. Řešení slovních úloh Název: Matematika - 9.r, Lomené výrazy. Řešení slovních úloh. Anotace: Materiál obsahuje slovní úlohy řešené pomocí výrazů, lomených výrazů Autor: Tamara Huková. Datum: Jazyk: čeština Ročník: IX. Předmět: Matematika Očekávaný výstup: Žáci dokážou sestavit výraz nebo lomený výraz pro řešení slovní úlohy, určují podmínky. Klíčová slova: výraz, lomený výraz, podmínky Druh učebního materiálu: PowerPointová prezentace. Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

2 1. Kombajn A sklidil za x hodin pšenici z pozemku o výměru 5 ha. Kombajn B sklidil pšenici z pozemku 4 ha za dobu o 1 hodinu kratší než x hodin. Z kolika hektarů pozemků sklidily pšenici oba kombajny společně za 1 hodinu? Výrazy. Sčítání a odčítání lomených výrazů. 2.Vypočítejte a zároveň určete podmínky,za kterých lomené výrazy mají smysl 2.Vypočítejte a zároveň určete podmínky,za kterých lomené výrazy mají smysl. 14s 7s x 3x 2 6x 3 +--== 5y y 7y x+1 x+2 +++== Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

3 3. Doplňte chybějící číslo v řadě čísel a zdůvodněte Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost,financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

4 Autorem materiálu a všech jeho částí,není-li uvedeno jinak, je Tamara Huková. Dostupné na OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost,www.zsmilovice.cz financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Zdroj:


Stáhnout ppt "Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google