Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dynama a alternátory Kryštof Klika, 3E. Dynama Dynamo je točivý elektrický stroj, přeměňující mechanickou energii z rotoru hnacího stroje na elektrickou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dynama a alternátory Kryštof Klika, 3E. Dynama Dynamo je točivý elektrický stroj, přeměňující mechanickou energii z rotoru hnacího stroje na elektrickou."— Transkript prezentace:

1 Dynama a alternátory Kryštof Klika, 3E

2 Dynama Dynamo je točivý elektrický stroj, přeměňující mechanickou energii z rotoru hnacího stroje na elektrickou energii ve formě stejnosměrného elektrického proudu. stator, rotor, komutátor vytlačování dynama alternátorem Dynamo s permanentním magnetem Dynamo s cizím buzením Derivační dynamo Sériové dynamo Kompaundní dynamo

3 Alternátory Alternátor je točivý elektrický stroj, přeměňující mechanickou energii z rotoru hnacího stroje na elektrickou energii ve formě střídavého elektrického proudu. stator, rotor s hladkým rotorem s vyniklými póly

4 Výroba elektrickej energie motorčekom


Stáhnout ppt "Dynama a alternátory Kryštof Klika, 3E. Dynama Dynamo je točivý elektrický stroj, přeměňující mechanickou energii z rotoru hnacího stroje na elektrickou."

Podobné prezentace


Reklamy Google