Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

EVROPA Polsko III2-Z7-III-15. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "EVROPA Polsko III2-Z7-III-15. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."— Transkript prezentace:

1 EVROPA Polsko III2-Z7-III-15

2 ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk a příroda. Doplněno o úkoly. Zaměřeno na práci s atlasem a využití informací z učebnice. Materiál lze využít pro společnou práci ve třídě na interaktivní tabuli.

3 Polsko oficiální název Polská republika; stát ležící ve střední Evropě. Polsko hraničí s Německem na západě, s Českem a Slovenskem na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem (Kaliningradská oblast) na severu. Ze severu má Polsko přístup k Baltskému moři se 770 km pobřeží. Povrch je převážně rovinatý, hory tvoří většinu jižní hranice. Současné Polsko je s 38 miliony obyvatel osmý nejlidnatější stát Evropy při rozloze 312 679 km²; oproti minulým dobám však tvoří po roce 1945 naprostou většinu Poláci, nábožensky římští katolíci. Největší koncentrace obyvatelstva a průmyslu je v Horním Slezsku. Hlavním městem je Varšava, do raného novověku jím byl Krakov.střední EvropěNěmeckemČeskemSlovenskemBěloruskemUkrajinouLitvouRuskemKaliningradská oblastBaltskému moři1945Poláciřímští katolíciHorním SlezskuVaršavaKrakov

4 Polsko – poloha na mapě

5 Obrázky - Polsko

6 Otázky a úkoly : 1.Najdi mezníky společné pro historii Polska a ČR? 2.Vyhledej významná města v Polsku. 3.Kdo to byl Karol Wojtyla?

7 Zdroje : -Jednotlivé obrázky dostupné z odkazů : http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/36/EU_location_POL.p ng/800px-EU_location_POL.png http://www.brumlik.estranky.cz/img/picture/175/polsko.jpg http://files.eu123.webnode.cz/system_preview_detail_200003889-2f70831635- public/Polsko%20-%20Var%C5%A1ava.jpg


Stáhnout ppt "EVROPA Polsko III2-Z7-III-15. ANOTACE Materiál obsahuje prezentaci ve formátu Microsoft PowerPoint (.ppt) pro učivo zeměpisu v 7. ročníku, oblast Člověk."

Podobné prezentace


Reklamy Google