Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Přírodověda – Podnebné pásy ( Subtropický pás )

2 Podnebné pásy  povrch Země se od Slunce neohřívá rovnoměrně, protože na různá místa během roku dopadají sluneční paprsky pod různým úhlem  vlivem odlišných teplot se mění i podnebí na naší planetě  na Zemi se vytvořily podnebné pásy

3 Podnebné pásy dělíme: 1)tropický pás 2)subtropický pás 3)mírný pás 4)polární pás

4 Subtropický pás = oblasti mezi tropickými a mírnými pásy

5 Klima subtropického pásu  dlouhé teplé léto, méně prší  krátká zima, méně sněží  v létě teplo přes den i v noci  příznivé podmínky pro zemědělství

6 Rostliny subtropického pásu cypřiše cedry pínie levandule

7 Citrusy citrónovník mandarinka pomerančovník grapefruit

8 Rostliny subtropického pásu olivovník mandloň fíkovník vinná réva

9 daněk muflonšakal ovce Živočichové subtropického pásu

10 klokan ( Austrálie ) racek hmyz plazi Živočichové subtropického pásu

11 Zajímavosti subtropického pásu Typickou rostlinou subtropického pásu – olivovník Olivy  sklízí se na podzim, tmavé olivy i začátkem prosince  zelené olivy jsou nezralou formou tmavých oliv  z oliv se získává olivový olej  olivový olej má kladný vliv na lidský organismus ( zpomaluje stárnutí, používá se v boji proti srdečním chorobám, kožním onemocněním a zlepšuje trávení )

12 Téma: Podnebné pásy ( Subtropický pás ) - 5. ročník Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. Windows XP Professional PowerPoint www.naturfoto.cz Literatura: kol.autorů,Přírodověda pro 5. ročník, SPN Praha, 1998 Autor: Mgr. Eva Hocková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. (www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google