Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."— Transkript prezentace:

1 Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST Šablona číslo: III/2 Název:Anglický jazyk - 4. ročník, ABECEDA Anotace: Sada obsahuje prezentaci, kterou lze využít k seznámení, procvičení abecedy a hláskováním slov. Autor: Jitka Horká Datum: 17.9.2011 Jazyk: angličtina, čeština Ročník: IV. Předmět: Anglický jazyk Očekávaný výstup: Žáci se seznámí s abecedou a hláskováním slov. Procvičí si základní fráze k tématu. Klíčová slova: abeceda, hláskování Druh učebního materiálu: Prezentace PowerPoint Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jitka Horká. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

2  Stejně jako v českém jazyce můžeme v anglickém jazyce jednotlivá slova hláskovat - hláskování říkáme SPELLING Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jitka Horká. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

3 PísmenovýslovnostpísmenoVýslovnost A/ei/B/bi:/ C/si:/D/di:/ E/i:/F/ef/ G/d ž i:/H/ei č / I/aj/J/d ž ei/ K/kei/L/el/ M/em/N/en/ O/ ə u/P/pi:/ Q/kju:/R/a:/ S/es/T/ti:/ U/ju:/V/vi:/ W´/dablju:/X/eks/ Y/wai/Z/zed/ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jitka Horká. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

4  v anglickém jazyce slova píšeme a vyslovujeme odlišným způsobem, nejedná se ale o hláskování !!!  a ball - vyslovujeme: [b ɔː l]  - hláskujeme: /bi:/ / ə u/ /el/ /el/ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jitka Horká. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

5 a doll a pencil a train a banana a cat an ice cream Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jitka Horká. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.www.zsmilovice.cz.

6 a doll - /di:/ / ə u/ /el/ /el/ a pencil - /pi:/ /i:/ /en/ /si:/ /ai/ /el/ a train - /ti:/ /a:/ /ei/ /i:/ /en/ a banana - /bi:/ /ei/ /en/ /ei/ /en/ /ei/ a cat - /si:/ /ei/ /ti:/ an ice cream – /ai/ /si:/ /i:/ /si:/ /a:/ /i:/ /ei/ /em/ Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jitka Horká. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

7 How do you spell? - Jak hláskuješ? Can you spell it? – Mužeš to hláskovat? I don’t understand. – Nerozumím. Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jitka Horká. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

8 Přečti rozhovor: A: Hello. What’s your name? B: Hello, I am Jane. A: I don’t understand. Can you spell it? B: Yes, of course. /džei/ /ei/ /en/ /i:/ Utvoř podobné rozhovory se svými spolužáky. Umíš hláskovat své jméno? Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jitka Horká. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.

9  http://www.anglictinacz.com/anglicka- abeceda/ http://www.anglictinacz.com/anglicka- abeceda/  http://slovnik.seznam.cz/en- cz/word?q=ball&id=q2Dog8kd70s=,l5Idvscjgv M= http://slovnik.seznam.cz/en- cz/word?q=ball&id=q2Dog8kd70s=,l5Idvscjgv M  galerie Office 2007, školní licence Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Jitka Horká. Dostupné na www.zsmilovice.cz, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR.


Stáhnout ppt "Základní škola a mateřská škola T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 28923 Milovice projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST."

Podobné prezentace


Reklamy Google