Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Paralelní chod transformátorů Je-li potřeba dodávat větší výkon, než by mohl dodávat jediný transformátor, pak je nutno výkon do podružné sítě dodávat.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Paralelní chod transformátorů Je-li potřeba dodávat větší výkon, než by mohl dodávat jediný transformátor, pak je nutno výkon do podružné sítě dodávat."— Transkript prezentace:

1 Paralelní chod transformátorů Je-li potřeba dodávat větší výkon, než by mohl dodávat jediný transformátor, pak je nutno výkon do podružné sítě dodávat paralelně spojenými transformátory. Pro paralelní chod transformátorů, musí být splněny čtyři podmínky, tzv. "4 S":

2 Paralelní chod transformátorů Stejná velikost sekundárních napětí u s - I zanedbatelné rozdíly napětí u s způsobí velké vyrovnávací proudy mezi transformátory.

3 Paralelní chod transformátorů Stejný hodinový úhel - Vnější a vnitřní zapojení vinutí transformátoru má vliv na posun fázoru napětí mezi primárním a sekundárním vinutím. Při různých hodinových úhlech dojde mezi transfornátory k obrovským vyrovnávacím proudům - zkratu.

4 Paralelní chod transformátorů Stejný sled fází - Jednotlivé propojené fáze transformátorů musí mít stejné okamžité hodnoty napětí. Je zajištěno při napájení z jedné sítě. Pokud není dodržen sled dojde mezi transfornátory k obrovským vyrovnávacím proudům - zkratu.

5 Paralelní chod transformátorů Stejné napětí nakrátko u k (tolerance menší 10%) - Při rozdílných u k transformátorů dojde k nerovnoměrnému rozložení přenášeného výkonu. Větší trafo musí mít menší u k a menší trafo větší u k. V případě, že transformátory pracující paraleně do společné zátěže a jsou napájeny z různých zdrojů musí mít fázory napětí stejný směr, stejnou velikost (efektivní i okamžitou) a stejný kmitočet.

6 Paralelní chod transformátorů V případě, že transformátory pracující paraleně do společné zátěže a jsou napájeny z různých zdrojů musí mít fázory napětí stejný směr, stejnou velikost (efektivní i okamžitou) a stejný kmitočet.

7 Otázky ke zkoušení 1)Jaký je význam paralelního chodu transformátorů ? 2)Jaké jsou podmínky paralelního chodu transformátorů nazývané „4 S“.


Stáhnout ppt "Paralelní chod transformátorů Je-li potřeba dodávat větší výkon, než by mohl dodávat jediný transformátor, pak je nutno výkon do podružné sítě dodávat."

Podobné prezentace


Reklamy Google