Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Paralelní chod transformátorů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Paralelní chod transformátorů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným."— Transkript prezentace:

1 Paralelní chod transformátorů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Rozvodná síť je tvořená velkým počtem paralelněně spojených transformátorů. Tyto zdroje musí splňovat 4 základní podmínky: - stejný převod napětí - stejné procentní napětí nakrátko - stejný sled fází - stejný hodinový úhel. Pokud není některá z těchto podmínek splněná, protéká sekundárním vinutím tzv. vyrovnávací proud I v, jehož velikost je dána rozdílem okamžitých hodnot napětí mezi sekundáry a impedancí obou spojených traforů.

3 Vyrovnávací proud

4 Rozdíl napětí mezi dvěma transformátory s nestejným hodinovým úhlem

5 Rozdělení přenášeného výkonu při nestejných hodnotách S N a u K Jsou stejná napětí nakrátko a nestejné zdánlivé jmenovité výkony. Přenášený výkon se rozdělí na oba transformátory v poměru jmenovitých výkonů. Jsou stejné jmenovité zdánlivé výkony a nestejná napětí nakrátko. Přenášený výkon se rozdělí v opačném poměru napětí nakrátko. Trafo s menším u K bude přetížené dříve.

6 V případě, kdy nejsou stejné ani jmenovité výkony, ani napětí nakrátko, lze odvodit vztah pro rozdělení výkonu přičemž následně platí: Pro určení maximálního výkonu skupiny traf lze odvodit: pro případ, kdy u KA < u KB.

7 K zopakování: Jaké jsou podmínky pro paralelní spolupráci více transformátorů? Jaký je důsledek jejich nesplnění? Vysvětlete možnosti které nastanou při přenosu výkonu trafy různých parametrů.


Stáhnout ppt "Paralelní chod transformátorů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným."

Podobné prezentace


Reklamy Google