Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Exponenciální funkce Exponenciální funkcí o základu a nazýváme každou část funkce, která je dána rovnicí: Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Exponenciální funkce Exponenciální funkcí o základu a nazýváme každou část funkce, která je dána rovnicí: Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:"— Transkript prezentace:

1 Exponenciální funkce Exponenciální funkcí o základu a nazýváme každou část funkce, která je dána rovnicí: Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Exponenciální funkce Pro každé x  R platí: Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3 Exponenciální funkce Narýsujte graf funkce: x y Exponenciální křivka Vlastnosti fce: D(f) = R H(f) = (0;  rostoucí v D(f) ani sudá ani lichá extrémy nejsou omezena zdola f(0) = 1 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

4 Exponenciální funkce Narýsujte graf funkce: x y Vlastnosti fce: D(f) = R H(f) = (0;  klesající v D(f) ani sudá ani lichá extrémy nejsou omezena zdola f(0) = 1 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

5 Exponenciální funkce Pro funkci o rovnici platí: Vlastnosti : D(f) = R H(f) = (0;  rostoucí( a tedy je prostá) v D(f) ani sudá ani lichá extrémy nejsou omezena zdola shora omezena není f(0) = 1 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

6 Exponenciální funkce Pro funkci o rovnici platí: Vlastnosti : D(f) = R H(f) = (0;  klesací( a tedy je prostá) v D(f) ani sudá ani lichá extrémy nejsou omezena zdola shora omezena není f(0) = 1 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

7 Exponenciální funkce Určete, které z mocnin jsou větší než jedna, menší než jedna, rovny jedné (bez výpočtu).  1  1  1  1 = 1  1  1 Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

8 Exponenciální funkce Doplň znaky nerovnosti:      Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

9 Exponenciální funkce Posunutí: Parametr p – posun na ose x Parametr q – posun na ose y Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

10 Exponenciální funkce Načrtněte graf funkce f základ: y = 3 x posun: ve směru osy y o (-2) Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

11 Exponenciální funkce Načrtněte graf funkce f základ: posun: ve směru osy y o (+3) posun: ve směru osy x o (+2,5) Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802–4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "Exponenciální funkce Exponenciální funkcí o základu a nazýváme každou část funkce, která je dána rovnicí: Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN:"

Podobné prezentace


Reklamy Google