Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Grafické násobení a sčítání úhlů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Grafické násobení a sčítání úhlů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným."— Transkript prezentace:

1 Grafické násobení a sčítání úhlů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

2 Rozcvi č ka Přečti: Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

3 Grafické s č ítání úhl ů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.   +=    Autor © Kamila Ko č ová

4 Grafické s č ítání úhl ů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. 1.Narýsuj dva libovolné úhly ,  menší ne ž 90 o 2.Sestroj sou č et t ě chto úhl ů  =  +  3.Postup:   += a) narýsuj p ř ímku p a bod V  p V b) zvol nap ř. r = 3cm a sestroj oblouky se st ř edem ve vrcholu úhlu , úhlu  a v bod ě V c) vezmi do kru ž ítka velikost oblouku v úhlu  a p ř enes ho na oblouk ve vrcholu V d) vezmi do kru ž ítka velikost oblouku v úhlu  a p ř enes ho na oblouk ve vrcholu V e) narýsuj druhé rameno úhlu   f) ov ěř p ř esnost rýsování zm ěř ením velikostí úhl ů p Autor © Kamila Ko č ová

5 Grafické s č ítání úhl ů Graficky sečti Pro náročnější - graficky sečti Ov ěř p ř esnost rýsování zm ěř ením velikosti výsledného úhlu. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Autor © Kamila Ko č ová

6 Grafické násobení úhl ů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. 1.Narýsuj libovolný úhel  menší ne ž 90 o 2.Sestroj úhel  = 2.  3.Postup:  a) narýsuj p ř ímku p a bod V  p V b) zvol nap ř. r = 3cm a sestroj oblouky se st ř edem ve vrcholu úhlu  a v bod ě V c) vezmi do kru ž ítka velikost oblouku v úhlu  a p ř enes ho 2x na oblouk ve vrcholu V d) narýsuj druhé rameno úhlu   e) ov ěř p ř esnost rýsování zm ěř ením velikostí úhl ů p Autor © Kamila Ko č ová

7 Grafické s č ítání, násobení úhl ů Graficky sestroj:Graficky sestroj (pro náročnější): Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.

8 Rýsování úhl ů bez úhlom ě ru Narýsuj úhel  = 45 o bez úhlom ě ru. Jaký další úhel doká ž eš narýsovat bez úhlom ě ru? Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze.


Stáhnout ppt "Grafické násobení a sčítání úhlů Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným."

Podobné prezentace


Reklamy Google