Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

SILIKONY A SILIKAGEL. SILIKONY (polysiloxany) jsou sloučeniny s dlouhými řetězci, ve kterých se střídají atomy křemíku a kyslíku, na atomech Si jsou vázány.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "SILIKONY A SILIKAGEL. SILIKONY (polysiloxany) jsou sloučeniny s dlouhými řetězci, ve kterých se střídají atomy křemíku a kyslíku, na atomech Si jsou vázány."— Transkript prezentace:

1 SILIKONY A SILIKAGEL

2 SILIKONY (polysiloxany) jsou sloučeniny s dlouhými řetězci, ve kterých se střídají atomy křemíku a kyslíku, na atomech Si jsou vázány uhlovodíkové zbytky Silikony lze připravovat ve formě olejů, past, kaučuků a pryskyřic

3 VLASTNOSTI tepelná odolnost se pohybuje v intervalu −60 + 180 °C (někdy až +350 °C) Jsou odolné vůči UV záření a povětrnostním podmínkám Další významné vlastnosti jsou vodoodpudivost a paropropustnost.

4 OLEJE- vymazávání forem k výrobě odlitků PASTY- ošetřování karoserií, nábytku KAUČUKY- (používané při nízkých nebo vysokých teplotách, kdy běžný kaučuk ztrácí elasticitu) výroba elastických předmětů (např. pružných forem) PRYSKYŘICE-jako hydrofobní složka nátěrových látek (odpuzuje vodu)

5 SILIKAGEL Silikagel je granulovitá, pórovitá forma oxidu křemičitého (SiO 2 ) vyráběná synteticky z křemičitanu sodného

6 VLASTNOSTI Má vysokou porezitu, (800 m 2 /g), která umožňuje snadno absorbovat vodu-> silikagel je použitelný jako pohlcovač vlhkosti (desikant) Silikagel je netoxický, nehořlavý Běžný silikagel pojme množství vody odpovídající přibližně 20 % jeho hmotnosti


Stáhnout ppt "SILIKONY A SILIKAGEL. SILIKONY (polysiloxany) jsou sloučeniny s dlouhými řetězci, ve kterých se střídají atomy křemíku a kyslíku, na atomech Si jsou vázány."

Podobné prezentace


Reklamy Google