Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Music and fashion Michaela Hrdličková, 251 Anglický jazyk Rozsah – 4 vyučovací hodiny „Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Music and fashion Michaela Hrdličková, 251 Anglický jazyk Rozsah – 4 vyučovací hodiny „Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním."— Transkript prezentace:

1 Music and fashion Michaela Hrdličková, 251 Anglický jazyk Rozsah – 4 vyučovací hodiny „Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.” České republiky.”

2 Téma je určené pro třetí ročníky tříletých učebních oborů nebo pro nástavbové studium – je vhodné vybrat třídu, kterou učitel dobře zná a ví, že žáci vyznávají více hudebních stylů.

3 Výuka proběhla ve třídě Z3 – 3. ročník, tříletý učební obor Zámečník

4 Příprava Seznámení s pravidly práce. Žáci se zamyslí nad jednotlivými hudebními styly a určí, který hudební styl by chtěli zastupovat. Třída se tak rozdělí do několika skupin (hip hop, rock, metal, disco, techno apod.). Není nutné, aby skupin bylo moc a bylo zastoupeno co nejvíce hudebních stylů.

5 Rozložení tématu První dvouhodinovka – vysvětlení pravidel, práce s internetem, skupinová práce, vyhledávání textů, písní Domácí úkol – příprava ústní prezentace Druhá dvouhodinovka – ústní prezentace – představení hudebního stylu ukázkou hudby, textu a oblečení v anglickém jazyce

6 Úkoly Vzniklé skupiny (nejlépe po 3 – 4 žácích) na internetu vyhledávají texty interpretů hudebního stylu, který představují (všechny texty musí být v anglickém jazyce). Za asistence učitele vyberou nejvhodnější text k překladu a také jako ukázku pro ostatní skupiny.

7 Úkoly Jednotlivé skupiny si připraví hudební ukázku a text písně (stačí část). „Svůj“ hudební styl také prezentují názornou ukázkou oblečení (může být fotografie, vlastní kresba či oděv, který mají na sobě). Daný oděv popíší v anglickém jazyce.

8 Výstup Prezentace žáků, ve kterých představí jednotlivé hudební styly Představí : - hudbu - text - styl oblékání - Vše v anglickém jazyce

9 Cíle Žáci si zábavnou formou procvičí anglickou slovní zásobu. Naučí se slovíčka na téma Oblékání. Budou pracovat se slovníky. Seznámí se s internetovými překladači.

10 Pomůcky Počítač – internet Slovníky anglicko – české a česko - anglické CD přehrávač Papíry

11 Metody Skupinová práce Ústní prezentace Poslech Práce s internetem

12 Očekávání Žáci budou spolupracovat, komunikovat ve skupinách. Budou nuceni poslouchat a respektovat odlišné názory. Probranou látku si budou lépe pamatovat.

13 Průběh hodin Metoda byla použita ve třetím ročníku oboru Zámečník. Žáci vytvořili 4 skupiny (metal, reggae, disco a hip hop). Pracovali se zájmem a velkým nasazením. Měli radost, když mohli ostatní poučit (včetně učitele).

14 Reggae

15

16

17 Metal

18

19

20 Disco

21

22

23 Disco is a genre of dance music.dance music Its popularity peaked during the middle to late 1970s. It had its roots in clubs that catered to African American, gay, psychedelic and other communities in New York City and Philadelphia during the late 1960s and early 1970s.African Americangay psychedelicNew York City Philadelphia Disco was a reaction by New York City's gays as well as black, and Hispanic or Latino and heterosexuals against both the domination of rock music and the demonisation of dance music by the counterculture during this period.gaysblack Hispanic or Latinoheterosexuals counterculture Women embraced disco as well, and the music eventually expanded to several other popular groups of the time. In what is considered a forerunner to disco style clubs, in February 1970, the New York City DJ David Mancuso opened The Loft, a members-only private dance club set in his own home.David MancusoThe Loft

24 Hip hop

25 Hip Hop Hip hop music is a musical genre that developed as part of hip hop culture, and is defined by four key stylisticmusical genrehip hop elements: rapping, DJing/scratching, sa mpling (or synthesis), and beatboxing.rappingDJingscratchingsa mplingsynthesisbeatboxing Hip hop began in the South Bronx ofNew York City in the 1970s.South BronxNew York City

26 Postřehy Žáky práce velmi bavila a bez problémů plnili i zadané domácí úkoly. Nebyl problém žáky rozdělit do skupin, neboť se dobře znají a vědí, jaké hudební styly spolužáci vyznávají. Vzhledem k tomu, že se jedná o oblíbenou oblast zájmu a žáci chtěli předat co nejvíce informací, často sklouzávali od angličtiny k češtině, kde lépe nacházeli slova k vyjádření svých myšlenek.

27 Postřehy Prezentace žáků se velmi lišily. Někteří chtěli předat co nejvíce informací o daném žánru. Někteří chtěli upozornit především na hudbu a měli přepraveno i více ukázek k poslechu. Někteří chtěli předvést hlavně styl oblékání a dali si záležet na úpravě svého zevnějšku.


Stáhnout ppt "Music and fashion Michaela Hrdličková, 251 Anglický jazyk Rozsah – 4 vyučovací hodiny „Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním."

Podobné prezentace


Reklamy Google