Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

KRAJINNÁ SFÉRA. Krajinná sféra = vrstva obalující celou planetu působí na ni vnější a vnitřní vlivy dělí se na přírodní složku krajiny (fyzickogeografickou.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "KRAJINNÁ SFÉRA. Krajinná sféra = vrstva obalující celou planetu působí na ni vnější a vnitřní vlivy dělí se na přírodní složku krajiny (fyzickogeografickou."— Transkript prezentace:

1 KRAJINNÁ SFÉRA

2 Krajinná sféra = vrstva obalující celou planetu působí na ni vnější a vnitřní vlivy dělí se na přírodní složku krajiny (fyzickogeografickou sféru) a člověkem vytvořenou složku krajiny (socioekonomickou sféru)

3 KRAJINNÁ SFÉRA PŘÍRODNÍ SLOŽKA KRAJINY kamenný obal Země (litosféra) vzdušný obal Země (atmosféra) vodní obal Země (hydrosféra) půdní obal Země (pedosféra) živý obal Země (biosféra) ČLOVĚKEM VYTVOŘENÁ SLOŽKA KRAJINY obyvatelstvo sídla hospodářství

4 LITOSFÉRA Zemské těleso je složeno ze 3 částí: zemská kůra tenká vrstva tvořená pevnými horninami zemský plášť těsně pod kůrou pevný; směrem do hloubky se stává polotekutým (plastickým) díky vysoké teplotě a tlaku pevná část + z.kůra = LITOSFÉRA zemské jádro tvořeno kovovými prvky (železo, nikl) díky pohybu železa ve vnějším jádru má Země magnetické pole


Stáhnout ppt "KRAJINNÁ SFÉRA. Krajinná sféra = vrstva obalující celou planetu působí na ni vnější a vnitřní vlivy dělí se na přírodní složku krajiny (fyzickogeografickou."

Podobné prezentace


Reklamy Google