Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Lenka Vestfálová Materiál: VY_52_INOVACE_PV11.09 Téma: Rozmanitost přírody.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Lenka Vestfálová Materiál: VY_52_INOVACE_PV11.09 Téma: Rozmanitost přírody."— Transkript prezentace:

1 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Lenka Vestfálová Materiál: VY_52_INOVACE_PV11.09 Téma: Rozmanitost přírody Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1826 Klíčová slova: lesní plody, les, houby Anotace: Pracovní list se zaměřuje na lesní plody. Obsahuje i několik otázek, které jsou zaměřené na paměť. Žáci si mohou vyzkoušet, jak jsou pozorní při prohlížení obrázků a co si zapamatovali.

2 Rozmanitost přírody VY_52_INOVACE_PV11.09

3 LESNÍ PLODYHOUBY

4 Které z plodů jsou si podobné tvarem? Které barvou, listy? Ochutnali jste všechny tyto plody? Znáš některé lesní plody, které sbírat ani jíst nesmíme? Proč? 1. 2. 3. 4. 5.

5 Který lesní plod byl vedle borůvek? Jaké číslo měly brusinky? Který lesní plod měl na obrázku i květy? Který z lesních plodů byl vpravo nahoře? Jaké číslo měly ostružiny? Který lesní plod byl vlevo dole? Co bylo v pravém dolním rohu? Pokud byli tvé odpovědi bez chyby nebo jen s jedinou chybičkou, zasloužíš si velikou pochvalu

6

7

8

9 Jak se máme chovat v lese? Proč?

10 Metodický list Tuto prezentaci je vhodné zařadit jako doplnění k tématu Les, lesní plody a houby, když už je máme probrány. Prezentace obsahuje různé obrázky – trochu jiné než v učebnici, takže žáci vidí zase jiné zobrazení těchto plodů. Prezentaci promítáme před celou třídou a buď můžeme společně číst otázky a odpovídat na ně – žáky při tom samozřejmě pravidelně střídat, nebo můžeme rozdělit děti do skupin a odpovídají na otázky písemně. Na konci potom zhodnotíme, kdo byl nejlepší. V případě hromadného čtení a odpovědí i tak vyhlásíme nejaktivnější žáky. Úkoly: Jedná se o otázky, které jsou v prezentaci psané vždy tmavě modrou barvou. Na 4. listu je potom několik otázek, které jsou zaměřené na paměť. Žáci si mohou vyzkoušet, jak jsou pozorní při prohlížení obrázků a co si zapamatovali. Vyhodnocení těchto otázek bych nezařazovala do hodnocení v rámci prvouky.

11 Vzdělávací materiál: Co sbíráme v lese Vzdělávací oblast: Člověk a jeho svět Předmět: Prvouka Ročník: 2. Tematický okruh: Rozmanitost přírody - Podzim Autor: Lenka Šocová Vytvořeno: září 2011 Složení: Metodický list, Prezentace v PowerPointu


Stáhnout ppt "Název školy: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115 Autor: Lenka Vestfálová Materiál: VY_52_INOVACE_PV11.09 Téma: Rozmanitost přírody."

Podobné prezentace


Reklamy Google