Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ÚPRAVA TABULKY VE WORDU Ing. Petr Hanáček MS OFFICE - WORD www.zlinskedumy.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ÚPRAVA TABULKY VE WORDU Ing. Petr Hanáček MS OFFICE - WORD www.zlinskedumy.cz."— Transkript prezentace:

1 ÚPRAVA TABULKY VE WORDU Ing. Petr Hanáček MS OFFICE - WORD www.zlinskedumy.cz

2 Anotace Seznámení se způsoby úprav tabulek v programu WORD. Materiál umožňuje použití pro samostatnou práci a je možné jej poskytnout nepřítomným žákům. AutorIng. Petr Hanáček (Autor) JazykČeština Očekávaný výstup 65-51-H/01 Kuchař – číšník 29-54-H/01 Cukrář 66-51-H/01 Prodavač Speciální vzdělávací potřeby- žádné - Klíčová slova Tabulka, buňka, styly, výplň, barva, zvýraznění, řádek, sloupec Druh učebního materiáluPrezentace Druh interaktivityKombinované Cílová skupinaŽák Stupeň a typ vzděláváníodborné vzdělávání Typická věková skupina16 - 19 let Vazby na ostatní materiály Je součástí studijních materiálů pro výuku předmětu Informační a komunikační technologie 1. a 2. ročník.

3 Úpravy tabulek Vytvořené základní tabulky a údaje v nich je možné podle potřeby různě graficky upravovat. Úpravou tabulky se údaje v nich stávají přehlednější a po grafické stránce je dokument na vyšší úrovni. V programu WORD pro úpravu tabulek můžeme využít tyto způsoby: 1. Využití stylů tabulek 2. Ohraničení buněk v tabulkách 3. Zvýraznění údajů v buňkách pomocí velikosti, typu a barvy písma 4. Barevná výplň buněk nebo vybraných částí tabulek

4 Styly tabulky Tabulku lze upravit celkově najednou pomocí stylů. Nabídka stylů tabulky Základní tabulka

5 Příklady stylů tabulek

6 Ohraničení buněk v tabulkách Na tabulce provedeme výběr části pro změnu ohraničení. Výběr způsobu ohraničení

7 Příklad ohraničení buněk v tabulce

8 Zvýraznění údajů v tabulce Pro zvýraznění údajů v tabulce můžeme použít: 1. Změnu velikosti písma na vyznačené části tabulky 2. Změnu barvy písma na vyznačené části tabulky 3. Změnu výplně vybrané části tabulky Výběr výplně

9 Zvýraznění určité části tabulky Označení vybrané části Změna velikosti písma a barvy u první buňky

10 Zvýraznění určité části tabulky Zvýraznění maximální hodnoty Zvýraznění minimální hodnoty

11 Další možnosti pro úpravu tabulek Program WORD nabízí spousty dalších možností úprav tabulky prostřednictvím panelu Nástroje tabulky.


Stáhnout ppt "ÚPRAVA TABULKY VE WORDU Ing. Petr Hanáček MS OFFICE - WORD www.zlinskedumy.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google