Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Savany 9. března 2006. nazýváme je SAVANY nazýváme je SAVANY Půjdeme-li od rovníku na sever i na jih, najdeme zejména v Africe oblasti s horkým, ale sušším.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Savany 9. března 2006. nazýváme je SAVANY nazýváme je SAVANY Půjdeme-li od rovníku na sever i na jih, najdeme zejména v Africe oblasti s horkým, ale sušším."— Transkript prezentace:

1 Savany 9. března 2006

2 nazýváme je SAVANY nazýváme je SAVANY Půjdeme-li od rovníku na sever i na jih, najdeme zejména v Africe oblasti s horkým, ale sušším podnebím.

3 Jak je v savaně? záleží na tom KDY záleží na tom KDY střídají se zde období sucha a období dešťů střídají se zde období sucha a období dešťů v zimě v létě

4 Kdo žije v savaně?

5

6

7

8

9

10 Co zde roste? tráva osamělé stromy

11 Baobab typický africký strom - samotář

12 Masajové obyvatelé afrických savan

13

14 Co zde pěstují lidé?

15

16 Co nás trápí? lidé zabíjejí zvířata pro trofeje – řada z těchto zvířat je na hranici vymření lidé zabíjejí zvířata pro trofeje – řada z těchto zvířat je na hranici vymření

17 A to je o savanách vše, příště si povíme něco o pouštích.

18 Savany travnaté plochy travnaté plochy v tropickém pásu na sever a jih od deštných lesů v tropickém pásu na sever a jih od deštných lesů střídají se zde 2 roční období - období sucha a období dešťů střídají se zde 2 roční období - období sucha a období dešťů v Africe hodně velkých savců v Africe hodně velkých savců na plantážích pěstujeme na plantážích pěstujeme ohroženy zabíjením zvířat ohroženy zabíjením zvířat 3 příklady 1 příklad Zapíšeme si za uši (nebo do sešitu)


Stáhnout ppt "Savany 9. března 2006. nazýváme je SAVANY nazýváme je SAVANY Půjdeme-li od rovníku na sever i na jih, najdeme zejména v Africe oblasti s horkým, ale sušším."

Podobné prezentace


Reklamy Google