Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tropické deštné lesy 6. března 2006. Kolem rovníku najdeme lesy, které vypadají úplně jinak než u nás – nazýváme je pralesy nebo džungle.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tropické deštné lesy 6. března 2006. Kolem rovníku najdeme lesy, které vypadají úplně jinak než u nás – nazýváme je pralesy nebo džungle."— Transkript prezentace:

1 Tropické deštné lesy 6. března 2006

2 Kolem rovníku najdeme lesy, které vypadají úplně jinak než u nás – nazýváme je pralesy nebo džungle

3 Jak je v džungli? Zavři oči a představ si, že jsi v džungli – co cítíš? Zavři oči a představ si, že jsi v džungli – co cítíš?

4 Kdo žije v pralese?

5 Kolik měří nejvyšší stromy? 70 m 25 m 50 m

6 Co zde pěstují lidé?

7

8

9

10 Co nás trápí? lidé příliš rychle kácejí prales – pro dřevo, půdu, těžbu surovin – přicházíme o zdroj kyslíku, mnoho organismů o místo pro život lidé příliš rychle kácejí prales – pro dřevo, půdu, těžbu surovin – přicházíme o zdroj kyslíku, mnoho organismů o místo pro život

11 Užitečné odkazy: www.rain-tree.com http://cs.wikipedia.org/wiki/De%C5%A1tn%C3%BD_prales http://www.tropicalisland.de/travel_borneo.html

12 Tropický deštný les prales, džungle prales, džungle kolem rovníku kolem rovníku nestřídají se zde roční období – celý rok teplo a vlhko nestřídají se zde roční období – celý rok teplo a vlhko velká pestrost rostlin a živočichů velká pestrost rostlin a živočichů na plantážích pěstujeme na plantážích pěstujeme zdroj kyslíku pro celou planetu zdroj kyslíku pro celou planetu ohrožen rychlým kácením ohrožen rychlým kácením 2+2 příklady 2 příklady Zapíšeme si za uši (nebo do sešitu)


Stáhnout ppt "Tropické deštné lesy 6. března 2006. Kolem rovníku najdeme lesy, které vypadají úplně jinak než u nás – nazýváme je pralesy nebo džungle."

Podobné prezentace


Reklamy Google