Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lesy mírného pásu 20. března 2006. Všechny dohromady je označujeme jako LESY MÍRNÉHO PÁSU Většinu území mírného pásu zaujímají lesy.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lesy mírného pásu 20. března 2006. Všechny dohromady je označujeme jako LESY MÍRNÉHO PÁSU Většinu území mírného pásu zaujímají lesy."— Transkript prezentace:

1 Lesy mírného pásu 20. března 2006

2 Všechny dohromady je označujeme jako LESY MÍRNÉHO PÁSU Většinu území mírného pásu zaujímají lesy.

3 Jaké lesy rozlišujeme ? listnaté listnaté smíšené smíšené jehličnaté - tajga jehličnaté - tajga

4 Kdo zde žije?

5 Co zde roste?

6 Co zde dělají lidé? pomůže nám….

7 Co nás trápí? lesy lidé vykáceli, aby mohli využít dřevo a získanou půdu pro zemědělství či stavbu měst lesy lidé vykáceli, aby mohli využít dřevo a získanou půdu pro zemědělství či stavbu měst místo původních smíšených lesů vysazovali nevhodné jehličnaté – Jizerské hory místo původních smíšených lesů vysazovali nevhodné jehličnaté – Jizerské hory

8 Lesy mírného pásu ve vlhčích oblastech mírného pásu ve vlhčích oblastech mírného pásu na severu a v horách jehličnaté - tajga na severu a v horách jehličnaté - tajga jižněji (u nás) smíšené a listnaté jižněji (u nás) smíšené a listnaté smíšené lesy lidé je z velké části vykáceli a na jejich místě postavili města, pole, silnice,… smíšené lesy lidé je z velké části vykáceli a na jejich místě postavili města, pole, silnice,… ohroženy dalším kácením a nevhodnou obnovou ohroženy dalším kácením a nevhodnou obnovou Zapíšeme si za uši (nebo do sešitu)


Stáhnout ppt "Lesy mírného pásu 20. března 2006. Všechny dohromady je označujeme jako LESY MÍRNÉHO PÁSU Většinu území mírného pásu zaujímají lesy."

Podobné prezentace


Reklamy Google