Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Subtropy 16. března 2006. Na rozhraní tropického a mírného pásu je malá oblast, kterou nazýváme SUBTROPY Oblast kolem Středozemního moře je cílem letních.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Subtropy 16. března 2006. Na rozhraní tropického a mírného pásu je malá oblast, kterou nazýváme SUBTROPY Oblast kolem Středozemního moře je cílem letních."— Transkript prezentace:

1 Subtropy 16. března 2006

2 Na rozhraní tropického a mírného pásu je malá oblast, kterou nazýváme SUBTROPY Oblast kolem Středozemního moře je cílem letních dovolených mnoha Evropanů – je zde krásné horké léto bez deště.

3 Jak je v subtropech? léto horké, suché léto horké, suché zima mírná, vlhká zima mírná, vlhká létozima ?

4 Kdo zde žije? více fotek

5 Co zde roste? makchie Kterému státu patří tato vlajka? Jak se jmenuje jejich národní strom?

6 Co zde pěstují lidé?

7

8 Jak zde lidé bydlí?

9 Co nás trápí? v létě krajina velmi vysychá a mohou zde vznikat rozsáhlé požáry v létě krajina velmi vysychá a mohou zde vznikat rozsáhlé požáry

10 Subtropy na rozhraní tropického a mírného pásu na rozhraní tropického a mírného pásu nejvíce kolem Středozemního moře nejvíce kolem Středozemního moře horké suché léto, mírná vlhká zima horké suché léto, mírná vlhká zima typickým porostem jsou stále zelené stromy a neprostupné křoví - makchie typickým porostem jsou stále zelené stromy a neprostupné křoví - makchie lidé pěstují citrusy, olivy, víno lidé pěstují citrusy, olivy, víno ohroženy letními požáry ohroženy letními požáry Zapíšeme si za uši (nebo do sešitu)

11 A to je o subtropech vše, příště si povíme něco o mírném pásu. Těšíte se?

12 Nejlepší test: Markéta Haratická Ondra Balický BLAHOPŘEJEME !


Stáhnout ppt "Subtropy 16. března 2006. Na rozhraní tropického a mírného pásu je malá oblast, kterou nazýváme SUBTROPY Oblast kolem Středozemního moře je cílem letních."

Podobné prezentace


Reklamy Google