Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podnebí. Podnebí je Stále se opakující průběh počasí na určitém místě. Dlouhodobý stav atmosféry na určitém místě. Podnebí studuje klimatologie.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Podnebí. Podnebí je Stále se opakující průběh počasí na určitém místě. Dlouhodobý stav atmosféry na určitém místě. Podnebí studuje klimatologie."— Transkript prezentace:

1 Podnebí

2 Podnebí je Stále se opakující průběh počasí na určitém místě. Dlouhodobý stav atmosféry na určitém místě. Podnebí studuje klimatologie.

3 Podnebí určuje hlavně zeměpisná šířka. Další vliv na podnebí má nadmořská výška ( s rostoucí nadmořskou výškou klesá teplota a přibývá srážek), vzdálenost od oceánu, mořské proudy a další.

4 Díky zeměpisné šířce existují na Zemi podnebné pásy.

5 Přiřaď každému podnebnému pásu jeho typické znaky. Krátké léto (2 - 3 měsíce), dlouhá tuhá zima. Střídají se 4 roční období – jaro, léto, podzim a zima. Vysoké teploty vzduchu, každodenní srážky, vysoká vlhkost vzduchu. Trvale nízké teploty pod bodem mrazu. Střídání období sucha a období dešťů. Horké suché léto, mírná deštivá zima. Vysoké denní teploty až 40 0 C, v noci chlad (10- 15 0 C), nedostatek srážek.

6 Přiřaď každému podnebnému pásu jeho typické znaky. Krátké léto (2 - 3 měsíce), dlouhá tuhá zima. Subpolární Střídají se 4 roční období – jaro, léto, podzim a zima. Mírný Vysoké teploty vzduchu, každodenní srážky, vysoká vlhkost vzduchu. Tropický rovníkový Trvale nízké teploty pod bodem mrazu. Polární Střídání období sucha a období dešťů. Tropický střídavě vlhký Horké suché léto, mírná deštivá zima. Subtropický Vysoké denní teploty až 40 0 C, v noci chlad (10- 15 0 C), nedostatek srážek. Tropický suchý


Stáhnout ppt "Podnebí. Podnebí je Stále se opakující průběh počasí na určitém místě. Dlouhodobý stav atmosféry na určitém místě. Podnebí studuje klimatologie."

Podobné prezentace


Reklamy Google