Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Podnebí Afriky. SP:Přečti si v učebnici str. 20 – 21, prohlédni klimadiagramy a doplň tabulku Podnebnýpássrážkyteplota Město podle klimadiagramu Tropický.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Podnebí Afriky. SP:Přečti si v učebnici str. 20 – 21, prohlédni klimadiagramy a doplň tabulku Podnebnýpássrážkyteplota Město podle klimadiagramu Tropický."— Transkript prezentace:

1 Podnebí Afriky

2 SP:Přečti si v učebnici str. 20 – 21, prohlédni klimadiagramy a doplň tabulku Podnebnýpássrážkyteplota Město podle klimadiagramu Tropický vlhký = rovníkový Střídavě vlhké tropy Tropické suché subtropické

3 Podnebnýpássrážkyteplota Město podle klimadiagramu Tropický vlhký = rovníkový Pravidelné lijáky 25 – 30 °C Abidjan Střídavě vlhké tropy Období dešťů a období sucha 25 – 30°C větší výkyvy než v rovníkové Harare Tropické suché Málo 30°C + 52 °C Al´Aziziya subtropické Občasné v krátké zimě Dlouhé teplé a suché léto Tunis

4 SP: Podnebí Afriky 1) Zaznamenej do mapky 4 podnebné pásy podle učebnice str. 20. podle učebnice str. 20. 2/ Zakresli a pojmenuj proudy, které ovlivňují podnebí Afriky. Atlas str.16-17. 3/ Vysvětli rozdíl mezi pasáty a monzuny. 4/ Proč je vrchol Kilimandžára trvale pokryt sněhem a ledem?

5 Řešení : 3. pasát – pravidelný vítr vanoucí od 30° s.š. a j.š. k rovníku monzun – pravidelné vzdušné proudy, střídají svůj směr v zimě a v létě monzun – pravidelné vzdušné proudy, střídají svůj směr v zimě a v létě 4. Kilimandžáro leží ve vysoké nadmořské výšce 5 895 m n.m. nad sněžnou hranicí, která je v okolí rovníku nad 4 600 m n.m.


Stáhnout ppt "Podnebí Afriky. SP:Přečti si v učebnici str. 20 – 21, prohlédni klimadiagramy a doplň tabulku Podnebnýpássrážkyteplota Město podle klimadiagramu Tropický."

Podobné prezentace


Reklamy Google