Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přírodní poměry v Evropě PODNEBÍ. Opakování: Co je to počasí? Co je podnebí? Na čem závisí podnebí?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přírodní poměry v Evropě PODNEBÍ. Opakování: Co je to počasí? Co je podnebí? Na čem závisí podnebí?"— Transkript prezentace:

1 Přírodní poměry v Evropě PODNEBÍ

2 Opakování: Co je to počasí? Co je podnebí? Na čem závisí podnebí?

3 Podnebí Klimatické pásy:  Polární a subpolární - nejsevernější  Mírný - většina (80%)  Subtropický - Středomoří Podnebí :  přímořské (Z proudění)  kontinentální (evropská část Ruska) Klima: Severoatlantský proud (větev Golfského) otepluje pobřeží až o 6°C KlimaMěstoNejvyšší teplota Nejnižší teplota Nejvíce srážek Nejmé ně srážek Přímořské Mírné přechodné Mírné kontinentální Subtropické

4 SP: Práce s učebnicí str. 18 a s atlasem 1)V učebnici na str. 18 jsou v klimadiagramech zaznačeny teploty a srážky ve 4 evropských městech. Jaké je v daných městech klima? Připiš města k výše uvedenému dělení a napiš ve, kterém měsíci bylo nejtepleji a nejchladněji a kolik °C a kdy bylo nejvíce a nejméně srážek a kolik mm. 2)Zakresli do mapky červeně Severoatlantský proud. 3)Vyhledej podle atlasu místa s absolutně nejvyšší a nejnižší naměřenou teplotou a místa s nejvyššími a nejnižšími srážkami a zapiš do sešitu. 4)Zakresli místa evropských teplotních a srážkových nej do mapky v sešitu. Použij přiložené značky, které vypíšeš do okénka.

5 SP: Řešení: 1) KlimaMěstoNejvyšší teplota Nejnižší teplota Nejvíce srážek Nejméně srážek PřímořskéLondýnčerven, červenec 17°C leden 4°C prosinec leden 80 mm červen 50 mm Mírné přechodné Prahačervenec 18 °C leden -3°C květen 75 mm leden 20 mm Mírné kontinentální Moskvačervenec 19 °C leden -9°C červenec 90 mm březen 35 mm SubtropickéMadridčervenec 25 °C leden 6 °C leden 60 mm srpen 10 mm

6 Řešení: 1)Viz tabulka 2)Severozápad Evropy 3)Usť – Cil - 69°C (Ural) Córdoba + 52 °C (Šp.) Astrachaň 175 mm (u Kaspického moře) Crkvice 4 650 (v Černé hoře)


Stáhnout ppt "Přírodní poměry v Evropě PODNEBÍ. Opakování: Co je to počasí? Co je podnebí? Na čem závisí podnebí?"

Podobné prezentace


Reklamy Google