Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Omluvenka Anotace: Co je to písemná omluvenka? Příklady obrázků některých omluvenek. Úkol: napiš omluvu kamarádovi. Vzdělávací oblast: Český jazyk – sloh.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Omluvenka Anotace: Co je to písemná omluvenka? Příklady obrázků některých omluvenek. Úkol: napiš omluvu kamarádovi. Vzdělávací oblast: Český jazyk – sloh."— Transkript prezentace:

1 Omluvenka Anotace: Co je to písemná omluvenka? Příklady obrázků některých omluvenek. Úkol: napiš omluvu kamarádovi. Vzdělávací oblast: Český jazyk – sloh Autor: Vlasta Lindovská Jazyk: Český Očekávaný výstup: Píše správně po stránce obsahové i formální jednoduché komunikační žánry. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: První stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Pátý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Čj-S4.,5.12

2 Co je to písemná omluvenka? Písemná omluvenka je krátký projev, kdy se někomu omlouváme. - že jsme nemohli přijít- že jsme něco provedli- že jsme něco neudělali- že nebudeme mít čas překlad do němčiny od učitelky Napiš kamarádovi krátký vzkaz – omluvu: -Nemůžeš přijít na domluvenou schůzku -Za to, jak jsi se k němu choval/a -Jiný důvod omluvy

3 Použité obrázky: http://www.vyukanemciny.cz/omne.html http://shsvivamus.webnode.cz/


Stáhnout ppt "Omluvenka Anotace: Co je to písemná omluvenka? Příklady obrázků některých omluvenek. Úkol: napiš omluvu kamarádovi. Vzdělávací oblast: Český jazyk – sloh."

Podobné prezentace


Reklamy Google