Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."— Transkript prezentace:

1 Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/ Inovace vzdělávacích metod EU - OP VK Číslo a název klíčové aktivityVI/2 inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji finanční gramotnosti AutorMgr. Blanka Janková Číslo materiáluVY_62_INOVACE_EKO_2N_30_14 NázevPřímé majetkové daně občanů - daň z nemovitostí Druh učebního materiáluPrezentace s výkladem učitele PředmětEkonomika Ročník2. ročník nástavbového studia Provozní technika Tématický celekFinanční gramotnost AnotaceZákladní popis majetkových daní - daň z nemovitostí Metodický pokynPrezentace s komentářem, řízená diskuse a názory žáků k vybraným tématům, pod vedením učitele pochopit základní pojmy.. Klíčová slovaPřímé daně, daň z nemovitostí, sazba daně, daňový koeficient. pozemek, stavba Očekávaný výstupSeznámit se s předpisy daně z nemovitostí, zvládnout mechanismus výpočtu. Datum vytvoření20. března 2014

2 Přímé majetkové daně občanů přehled daní daň z nemovitostí

3 Přímé daně: U těchto daní lze přesně specifikovat osobu (daňový subjekt), která bude daň platit. Daň se obvykle odvádí z jejího příjmů nebo majetku. Legální přenos na jiný subjekt není možný.

4 Přímé majetkové daně občanů * daň z nemovitostí * daň z převodu nemovitostí * daň dědická * daň darovací * daň silniční - pouze, pokud je vozidlo používáno k výdělečné činnosti

5 Daň z nemovitostí Daň z nemovitých věcí tvoří dvě dílčí daně – daň ze staveb a daň z pozemku. Obě daně mají odlišný způsob zdanění. Povinnost platit tyto daně vzniká na základě vlastnického nebo uživatelského vztahu k majetku a jejich úhrada je vyžadována bez ohledu na příjmy vlastníka. Pokud roční daň z nemovitých věcí nepřesáhne částku 5000 Kč, je splatná najednou, a to do 31. května běžného zdaňovacího období. Pokud je daň vyšší než 5000 Kč, můžete ji splatit ve dvou stejných splátkách, a to nejpozději do 31. května a 30. listopadu běžného zdaňovacího období. Můžete ji samozřejmě také zaplatit najednou do 31. května. Pokud celková daň z nemovitých věcí u jednoho poplatníka a u jednoho správce daně činí méně než 30 Kč, daňové přiznání se podává, daň se vyměří, ale nepředepíše se k úhradě.

6 Základem daně ze stavby je výměra půdorysu nadzemní části stavby v m2, a to podle stavu k 1. lednu zdaňovacího období. Zjednodušeně platí sazby: * obytné prostory2 Kč/m 2 * prostory pro rekreaci6 Kč/m 2 * garáž8 Kč/m 2 * prostory pro podnikání10 Kč/m 2 Koeficienty podle velikosti obce (mohou být stanoveny odlišně městskou vyhláškou): Do 1000 obyvatel 1, až 6000 obyvatel 1, až obyvatel 1, až obyvatel 2, až obyvatel 2,5 Nad obvatel a ve Františkových Lázních, Luhačovicích, Mariánských Lázních a Poděbradech 3,5 V Praze 4,5

7 Kalkulačka pro výpočet daně z nemovitých věcí

8 Zdroje informací: Zákon České národní rady o dani z nemovitých věcí č. 338/1992 Sb. nemovitosti/kalkulacka/?_ga=


Stáhnout ppt "Název školyIntegrovaná střední škola technická, Vysoké Mýto, Mládežnická 380 Číslo a název projektuCZ.1.07/1.5.00/34.0374 Inovace vzdělávacích metod EU."

Podobné prezentace


Reklamy Google