Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Miska z hroudy Potřeby: keramická hlína, engoba, glazura, skleněná či plastová miska, papírový ubrousek, špejle, štětec.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Miska z hroudy Potřeby: keramická hlína, engoba, glazura, skleněná či plastová miska, papírový ubrousek, špejle, štětec."— Transkript prezentace:

1

2 Miska z hroudy Potřeby: keramická hlína, engoba, glazura, skleněná či plastová miska, papírový ubrousek, špejle, štětec

3 Miska z hroudy Do hroudy hlíny vytlačte prstem důlek. Engobu rozmíchejte s vodou a nalijte ji do důlku ve hlíně.

4 Miska z hroudy Hlínu s engobou do sebe zapracujte. Po vypálení se vytvoří mramorový efekt. Do koule hlíny udělejte prstem otvor. Jedna ruka hlídá tvar misky a druhá vymačkává hlínu nahoru a kontroluje tloušťku.

5 Miska z hroudy Skleněnou nebo plastovou misku vyložte papírovým ubrouskem a domodelujte podle ní vaši misku. Misku vyklopte a odlepte ubrousek. Praskliny zahlaďte prstem. Nepoužívejte mokrou houbičku, ztratil by se mramorový efekt.

6 Miska z hroudy Misku po přežahu vylijte glazurou. Pokud misku nevylijete dostatečně rychle a umaže se vám zvenku, setřete glazuru houbičkou. Okraje je možné domalovat štětcem.


Stáhnout ppt "Miska z hroudy Potřeby: keramická hlína, engoba, glazura, skleněná či plastová miska, papírový ubrousek, špejle, štětec."

Podobné prezentace


Reklamy Google