Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Čajový šálek Potřeby: keramická hlína, glazura, kelímek od jogurtu, igelit, nůž, váleček, houbička, štětec, fix, šlikr.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Čajový šálek Potřeby: keramická hlína, glazura, kelímek od jogurtu, igelit, nůž, váleček, houbička, štětec, fix, šlikr."— Transkript prezentace:

1

2 Čajový šálek Potřeby: keramická hlína, glazura, kelímek od jogurtu, igelit, nůž, váleček, houbička, štětec, fix, šlikr

3 Čajový šálek Hlínu natrhejte na kousky a vyválejte z nich kuličky. Kelímek od jogurtu vystelte igelitem a kuličky do něj lepte jednu vedle druhé tak, aby nevznikaly mezery – raději trochu přes sebe.

4 Čajový šálek Vyplňte celý kelímek a tlakem palce kuličky vyhlaďte. Kelímek vyklopte a vytvořte ucho. Nejprve vymodelujte malou mrkvičku a poté ji rozválejte naplocho.

5 Čajový šálek Seřízněte úzký okraj ucha do špičky a širší okraj seřízněte zešikma tak, aby pěkně přiléhal k šálku. Místa spojů naškrabejte špejlí, potřete šlikrem a pořádně přitiskněte.

6 Čajový šálek Do spodního spoje ucha obtiskněte víčko fixu pro ozdobu. Šálek po přežahu chytněte za ouško a ponořte do glazury. Nezapomeňte otřít dno, aby se nepřilepil k desce v peci.


Stáhnout ppt "Čajový šálek Potřeby: keramická hlína, glazura, kelímek od jogurtu, igelit, nůž, váleček, houbička, štětec, fix, šlikr."

Podobné prezentace


Reklamy Google