Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Skeletové systémy STA15 Ing. Stanislav Martinec, Ph.D. STAVEBNICTVÍ.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Skeletové systémy STA15 Ing. Stanislav Martinec, Ph.D. STAVEBNICTVÍ."— Transkript prezentace:

1 UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Skeletové systémy STA15 Ing. Stanislav Martinec, Ph.D. STAVEBNICTVÍ

2 ŽELEZOBETONOVÉ SKELETY Tyto můžeme rozdělit z hlediska technologie výroby do dvou skupin: Všechny výše uvedené typy konstrukcí lze zhotovovat v obou technologických variantách nebo v jejich vzájemné kombinaci. »monolitické – betonované na stavbě do bednění, »montované – vyrobené v prefa výrobě, dovezené a smontované na stavbě. Z hlediska konstrukčního je můžeme rozdělit: »rámové (průvlakové) skelety, »hřibové (hlavicové) skelety, »deskové (bezprůvlakové) skelety.

3 PRŮVLAKOVÉ SKELETY Tyto dále můžeme rozdělit na: »skelety s podélnými rámy, »skelety a příčnými rámy, »skelety s obousměrnými rámy.

4 Skelet s podélnými rámy

5 Skelet s příčnými rámy

6 Skelet s obousměrnými rámy

7 Skelety hřibové (hlavicové)

8 Skelety deskové (bezprůvlakové)

9 SKELETY HALOVÉHO TYPU Železobetonové skelety halového typu jsou prováděny většinou jako montované. Tuhost a stabilita tohoto systému je zajištěna vetknutím sloupů do základů (patky nebo piloty).

10 SKELETY HALOVÉHO TYPU Železobetonové haly jsou sestaveny ze sloupů a vazníků, které vynášejí vaznice a ztužidla. Tyto jsou pak překryty střešním pláštěm.


Stáhnout ppt "UČÍME V PROSTORU Název předmětu: Název a ID tématu: Zpracoval(a): Pozemní stavby Skeletové systémy STA15 Ing. Stanislav Martinec, Ph.D. STAVEBNICTVÍ."

Podobné prezentace


Reklamy Google