Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_T e.1.16 Technologické procesy - míchání Vytvořeno:20.02. 2013 Ověřeno: 12.03.2013 Třída: PV1

2 Obecné základy potravinářské technologie Vzdělávací oblast:Základy technologie Předmět:Technologie Ročník:1. ročník Autor:Mgr. Sedláčková Pavla Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky: učebnice, názorné pomůcky Klíčová slova:mísení, dílo, těsto, směs,… Anotace: tento učební materiál je určen pro žáky oboru potravinářská výroba, v předmětu technologie.

3  Jde o operaci, kde se soustavy tvořené různými látkami (soustavy nehomogenní), pohybem stává látka jednotná (homogenní).  Míchání usnadňuje vznik roztoků, směsí tuhých látek, různých emulzí a suspenzí.  Mícháním se zlepšuje převod tepla v dané soustavě.

4  Nejjednodušší princip je:  míchání mechanické  Používají se:  míchadla lopatková  vrtulková  turbínová  čerpadla - přečerpávací míchání

5  Je založeno na promíchávání soustavy bublinami plynů vháněnými do soustavy spodem nádoby. Bubliny stoupají vzhůru, a tím soustavou pohybují.

6  Promíchávají se také zahřívané hmoty, a to proto, aby se v místě styku se zahřívanou plochou materiál nepřehřál.  Důsledkem by mohla být změna nežádoucích koagulace bílkovin - …, nebo napékání, připalování materiálu na ohřívanou plochu.

7  Příprava náplně masných výrobků a mísení těsta v pekárenském průmyslu.  Při těchto procesech se zčásti mění vlastnosti i charakter hmoty – a to žádaným způsobem.  Ovlivňuje to vaznost vody a schopnost bílkovin vázat na sebe vodu – výsledkem je pojivá hmota:  Těsto  Dílo

8 1.Co vzniká při míchání?  Směs. 2.Co znamená slovo nehomogenní?  Nestejnorodá. 3.Jak funguje pneumatické míchání?  Pomocí bublin plynů, které jsou vháněny do nádoby spodem se soustavy pohybují a vzniká směs.

9 Suroviny vstupují do homogenizátoru dle konkrétní receptury.

10 Použité zdroje ALTERA J., ALTEROVÁ, L., Technologie potravinář, nakladatelství Svoboda servis, Praha, 2005, ISBN 8O-86320-45-6. http://www.catus.cz/page.aspx?ID=10 Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google