Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Severní Amerika Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Modernizace výuky na ZŠ ORLÍ LIBEREC“ reg. č. CZ.1.07/1.4.00/21.3311 Autor: Mgr. Pavlína Lejsková.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Severní Amerika Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Modernizace výuky na ZŠ ORLÍ LIBEREC“ reg. č. CZ.1.07/1.4.00/21.3311 Autor: Mgr. Pavlína Lejsková."— Transkript prezentace:

1 Severní Amerika Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Modernizace výuky na ZŠ ORLÍ LIBEREC“ reg. č. CZ.1.07/1.4.00/21.3311 Autor: Mgr. Pavlína Lejsková ZŠ praktická a ZŠ speciální Liberec, Orlí 140/7

2  Rozkládá se od severních polárních oblastí až k hranicím Mexika.  Od ostatních kontinentů je oddělena na západě Tichým oceánem, na východě Atlanstským oceánem a sever omývá Severní ledový oceán

3  Největší ostrov světa Grónsko leží napravo od severní Ameriky.

4  Mississippi je třetí nejdelší řekou světa, vlévá se do Mexického zálivu.  Do Tichého oceánu ústí řeka Colorado.  Řeka sv. Vavřince, která odvodňuje oblast Velkých jezer, se vlévá do Atlantského oceánu.

5  Celým světadílem prostupuje nejdelší horské pásmo světa v Severní Americe se nazývá Kordillery.  Je to pás vysokých pohoří při západním pobřeží.  Dochází v nich k častému zemětřesení a sopečné činnosti.

6  Nížiny jsou především v povodí řek. Nejvýznamnější je Mississippská nížina.  Na území severní Ameriky je velmi rozmanité podnebí.  Sever je velmi chladný.  Nejtepleji je v oblasti Mexického zálivu. Toto území sužují bouře a hurikány.

7  Složení obyvatelstva Severní Ameriky je velmi různorodé. Původními obyvateli byli Indiáni a Inuité (Eskymáci).  Po objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem osídlili Severní Ameriku Evropané (Angličané, Francouzi)

8  Jak se jmenuje největší ostrov světa?  Jmenuj řeku v Severní Americe.  V které části Severní Ameriky vznikají časté hurikány?  Kdo objevil Ameriku?  Jaké je původní obyvatelstvo Severní Ameriky? Otázky :

9  Grónsko  Mississippi, Missouri, Colorado, řeka sv. Vavřince  Mexický záliv  Kryštof Kolumbus  Indiáni, Inuité Odpovědi :

10 Všechny použité obrázky jsou z http://wikipedia.cz

11 jméno autoraPavlína Lejsková název projektuModernizace výuky na ZŠ ORLÍ LIBEREC číslo projektuCZ.1.07/1.4.00/21.3311 číslo šablonyIII/2 Inovace výuky pomocí ICT předmět/ ročníkzeměpis / 8.ročník pořadové číslo DUM13 datum8.4.2013 název DUMSeverní Amerika metodická poznámka k využití Výuková prezentace s kontrolními otázkami. Určeno pro frontální výuku se třídou. V závěru hodiny žáci samostatně vypracují zadané otázky, poté si ověří správnost odpovědí. Prezentaci je vhodné doplnit prací s atlasem. Prezentace může být použita jako zápis do žákovských sešitů.


Stáhnout ppt "Severní Amerika Materiál byl vytvořen v rámci projektu „Modernizace výuky na ZŠ ORLÍ LIBEREC“ reg. č. CZ.1.07/1.4.00/21.3311 Autor: Mgr. Pavlína Lejsková."

Podobné prezentace


Reklamy Google