Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

najdeme zde největší řeky světa většina řek ústí do Atlantiku (díky Kordillerám/ Andám na západě) na hranicích USA a Kanady se nacházejí tzv. Velká jezera.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "najdeme zde největší řeky světa většina řek ústí do Atlantiku (díky Kordillerám/ Andám na západě) na hranicích USA a Kanady se nacházejí tzv. Velká jezera."— Transkript prezentace:

1

2 najdeme zde největší řeky světa většina řek ústí do Atlantiku (díky Kordillerám/ Andám na západě) na hranicích USA a Kanady se nacházejí tzv. Velká jezera (Hořejší, Huronské, Michiganské, Erijské a Ontario), další jezera se nacházejí ve vnitrozemí Kanady např. Velké Medvědí a Velké Otročí jezero, v Jižní Americe je jezero Titicaca řeky: Mackenzie řeka Sv. Vavřince (odvádí vodu z Velkých jezer) Mississippi (největší řeka Severní Ameriky) Colorado (Grand Canyon) Amazonka (nejdelší a nejvodnatější řeka světa) Orinoko Paraná Paraguay

3 Amerika zasahuje do všech podnebných pásů na podnebí má vliv vzdálenost od oceánu v Karibské oblasti a na JV USA problémy s hurikány; Kanadu a USA ohrožují prudké sněhové bouře (blizardy) + mapa u vyučující


Stáhnout ppt "najdeme zde největší řeky světa většina řek ústí do Atlantiku (díky Kordillerám/ Andám na západě) na hranicích USA a Kanady se nacházejí tzv. Velká jezera."

Podobné prezentace


Reklamy Google