Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

5. ROČNÍK SVALOVÁ SOUSTAVA. CHARAKTERISTIKA Je tvořena svaly. Svaly spolu s kostrou umožňují pohyb. Ke kostře jsou připojeny šlachami. Při pohybu se svaly.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "5. ROČNÍK SVALOVÁ SOUSTAVA. CHARAKTERISTIKA Je tvořena svaly. Svaly spolu s kostrou umožňují pohyb. Ke kostře jsou připojeny šlachami. Při pohybu se svaly."— Transkript prezentace:

1 5. ROČNÍK SVALOVÁ SOUSTAVA

2 CHARAKTERISTIKA Je tvořena svaly. Svaly spolu s kostrou umožňují pohyb. Ke kostře jsou připojeny šlachami. Při pohybu se svaly zkracují nebo natahují. Činnost většiny svalů ovlivňujeme vůlí. Některé ovládat nemůžeme – srdeční sval.

3

4

5

6 VÝVOJ Ke správnému vývoji svalstva napomáhá pestrá strava. Prospívá také tělesná práce a sport. Svaly při svoji činnosti vyvíjejí určitou sílu.

7 SÍLA Sílu člověka vyvíjejí lidské svaly. Síla způsobuje pohyb a otáčení těles ale také změnu jejich tvaru. Velikost síly můžeme změřit. Používáme k tomu siloměr. Jednotkou síly je 1 newton (1N)


Stáhnout ppt "5. ROČNÍK SVALOVÁ SOUSTAVA. CHARAKTERISTIKA Je tvořena svaly. Svaly spolu s kostrou umožňují pohyb. Ke kostře jsou připojeny šlachami. Při pohybu se svaly."

Podobné prezentace


Reklamy Google