Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_52_inovace_PRV.5.20 Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_inovace_PRV.5.20 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_52_inovace_PRV.5.20 Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_inovace_PRV.5.20 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název."— Transkript prezentace:

1 VY_52_inovace_PRV.5.20 Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_inovace_PRV.5.20 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: „Vzdělání pro život“ Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.1994 Číslo a název šablony klíčové aktivity: V/2 - Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd Vzdělávací oblast - vzdělávací obor (předmět):Člověk a jeho svět - přírodověda Tematický okruh - téma:Lidské tělo – svalová soustava Autor vzdělávacího materiálu/DUM:Mgr. Lenka Přibylová Datum vytvoření vzdělávacího materiálu: 23. 2. 2012 Ověření vzdělávacího materiálu Třída: 5. Datum: 9. 3. 2012 Metodický list/anotace: Prezentace skýtá dětem prostor pro záznam odhadů, doplňování, přiřazování a třídění pomocí optického pera (interaktivní tabule) a okamžitá kontrola při následném doplnění správných informací. V prezentaci je využita možnost postupné nápovědy např. obrázky.

2 Svalová soustava

3 * svaly tvoří téměř polovinu hmotnosti našeho těla * svalů jsou stovky, pohánějí každý náš pohyb * největší část těla tvoří kosterní svaly, díky nim můžeme hýbat hlavou, krkem, končetinami i trupem * ke kostem se svaly napojují přes šlachy (např. Achillova šlacha)

4 http://www.stiefel-eurocart.cz/info.php?product=soustava_pohybova&i=322 Zkus si zapamatovat názvy některých svalů. Najděte některé svaly na svém těle. Určitě jste již slyšeli, že někdo má velké bicepsy. Dokázali byste najít, který to je sval na obrázku?

5 můžeme je ovládat svou vůlí nemůžeme je ovládat vůlí, pracují nezávisle na našem vědomí (pracují při dýchání, tvoří stěny cév (posouvají potravu zažívacím ústrojím) nebo střev je nejdůležitější sval našeho těla, nemůžeme ho ovlivnit svou vůlí, pracuje nepřetržitě, bije asi 70 krát za minutu Kosterní svaly (příčně pruhované) Hladké svaly Srdeční sval Spočítej, kolikrát je to za 1 rok (365 dní)!

6 http://www.stiefel-eurocart.cz/info.php?product=soustava_pohybova&i=322

7

8 Zdroj použité literatury a matriálu: Soubor námětů, úkolů a zajímavostí k přírodovědnému učivu pro 5. ročník. MÜHLHAUSEROVÁ Hana. Info: Vlastní náklad, 2007 (1.) Dětská encyklopedie LIDSKÉ TĚLO. Parker Steve, Slovart Bratislava 2010


Stáhnout ppt "VY_52_inovace_PRV.5.20 Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_inovace_PRV.5.20 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název."

Podobné prezentace


Reklamy Google