Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

GIS - principy. Úkol: využijte server Mapy.cz. Zjistěte délku Karlova mostu v Praze, změřte vzdálenost středem mostu mezi oběma mosteckými věžemi. spustit.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "GIS - principy. Úkol: využijte server Mapy.cz. Zjistěte délku Karlova mostu v Praze, změřte vzdálenost středem mostu mezi oběma mosteckými věžemi. spustit."— Transkript prezentace:

1 GIS - principy

2

3 Úkol: využijte server Mapy.cz. Zjistěte délku Karlova mostu v Praze, změřte vzdálenost středem mostu mezi oběma mosteckými věžemi. spustit Mapy.cz spustit Mapy.cz

4 Úkol: využijte server Mapy.cz. Změřte délku a šířku budovy tělocvičny naší školy.

5 Úkol: využijte server Mapy.cz. Zjistěte, jakou má barvu její fasáda domu na adrese Oblá 459/79, Brno.

6 číslo parcely nebo budovy informace o parcele souřadnice GPS měření vzdálenosti nebo plochy Nahlížení do katastru nemovitostí

7 Úkol: využijte server nahlížení do katastru nemovitostí. Zjistěte vlastníka nemovitosti na parcele 1361/5 v k.ú. Žižkov (Praha). Zjistěte, jaká stavba stojí na uvedené parcele. spustit Nahlížení do KN spustit Nahlížení do KN

8 Úkol: využijte server nahlížení do katastru nemovitostí. Zjistěte vlastníka nemovitosti na parcele 1361/5 v k.ú. Žižkov (Praha). Zjistěte, jaká stavba stojí na uvedené parcele.

9 Úkol: využijte server nahlížení do katastru nemovitostí. Zjistěte vlastníka nemovitosti na parcele 1361/5 v k.ú. Žižkov (Praha). Zjistěte, jaká stavba stojí na uvedené parcele.

10 Úkol: využijte server nahlížení do katastru nemovitostí. Změřte délku a šířku budovy tělocvičny naší školy.

11 Úkol: využijte server nahlížení do katastru nemovitostí. Zjistěte majitele parcely: č. 1/1, k.ú. Nový Jičín - město. O jakou stavbu se jedná? Úkol: využijte server nahlížení do katastru nemovitostí. Zjistěte majitele stavební parcely: č. 344, k.ú. Dolní Bečva. O jakou stavbu se jedná? Úkol: využijte server nahlížení do katastru nemovitostí. Zjistěte majitele parcely: č. 2761, k.ú. Praha – Smíchov.

12 ČHMÚ spustit server ČHMÚ spustit server ČHMÚ

13

14

15

16

17 GPS

18 OECD eXplorer spustit OECD eXplorer spustit OECD eXplorer

19 Gapminder.org spustit GAPMINDER spustit GAPMINDER

20 Gapminder.org

21

22 Mapy Google spustit Mapy Google spustit Mapy Google

23 Mapy Google – vytváření vlastních map

24 Mapy Google – vlastní mapy

25 Mapy Google – sdílení vlastních map


Stáhnout ppt "GIS - principy. Úkol: využijte server Mapy.cz. Zjistěte délku Karlova mostu v Praze, změřte vzdálenost středem mostu mezi oběma mosteckými věžemi. spustit."

Podobné prezentace


Reklamy Google