Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Politický program Petr Machala. 1.Co jsou to politické strany? 2.Jak získávají politickou moc? 3.Jaké podmínky musí splňovat? 4.Jak vzniká a zaniká politická.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Politický program Petr Machala. 1.Co jsou to politické strany? 2.Jak získávají politickou moc? 3.Jaké podmínky musí splňovat? 4.Jak vzniká a zaniká politická."— Transkript prezentace:

1 Politický program Petr Machala

2 1.Co jsou to politické strany? 2.Jak získávají politickou moc? 3.Jaké podmínky musí splňovat? 4.Jak vzniká a zaniká politická strana? 5.Co je to levicová strana? 6.Co je to liberální strana? Co jsme se posledně učili?

3 forma politických představ vycházejí z ideologického základu, z momentálního stavu společnosti zaměřen na konkrétní úkoly, které je třeba realizovat Co je to politický program?

4 a)Pragmatický politický program je v souladu s právy a se zájmy občanů, hlavním kritériem je užitečnost Jak členíme politický program? Vybudujeme více cyklostezek! Zajistíme levnou elektřinu! Garantujeme potrestání tunelářů! Zajistíme jiný zdroj plynu!

5 b)Program upřednostňující morální hodnoty založeno na morálním, náboženském základě upřednostňují morální hodnoty před hodnotami každodenní užitečnosti týká se lidstva jako celku, vzájemného soužití, staví se proti konkrétním nespravedlnostem Masaryk, Havel

6 c)Program založený na získání moci politika je chápána jako otázka moci lidé slouží jako objekt manipulace moc se stává prostředkem i cílem politického úsilí Machiaveli, Hitler...

7 d)Fundamentalistický program slepě dodržujeme základy nějaké teorie nebo náboženství odmítají jakoukoliv změnu (třídní boj, revoluce) Co je to fundamentalismus?

8 Najděte správné dvojice? ideologiemoc se stává prostředkem i cílem politického úsilí pragmatický programstaví se proti konkrétním nespravedlnostem program založený na získání moci slepě dodržujeme základy nějaké teorie nebo náboženství program upřednostňující morální hodnoty propracovaná soustava názorů a postojů fundamentalistický programforma politických představ politický programdůraz na užitečnost

9 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Politický program Petr Machala. 1.Co jsou to politické strany? 2.Jak získávají politickou moc? 3.Jaké podmínky musí splňovat? 4.Jak vzniká a zaniká politická."

Podobné prezentace


Reklamy Google