Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Problémy – růst populace Petr Machala. 1.Co je to světová ekonomika? 2.Jaké jsou nevýhody ekonomické globalizace? 3.Jak dělíme svět z ekonomického hlediska?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Problémy – růst populace Petr Machala. 1.Co je to světová ekonomika? 2.Jaké jsou nevýhody ekonomické globalizace? 3.Jak dělíme svět z ekonomického hlediska?"— Transkript prezentace:

1 Problémy – růst populace Petr Machala

2 1.Co je to světová ekonomika? 2.Jaké jsou nevýhody ekonomické globalizace? 3.Jak dělíme svět z ekonomického hlediska? 4.Napiš aspoň 4 problémy třetího světa. 5.Vysvětlete schéma bludného kruhu bídy. Co jsme se posledně učili?

3 Jak může neustálý růst populace ovlivnit ekonomiku světa?

4 Jaké nebezpečí hrozí z přelidnění světa? Kdy došlo k největší „populační explozi“?

5 Je příčinou tisíců mrtvých vlna tsunami, nebo husté osídlení na nevhodném místě?

6 Navrhněte ve skupinách řešení zmírnění populačního růstu.

7 1.Jak může stát regulovat porodnost? 2.Jaké donucovací prostředky může použít? 3.Neporušuje stát lidská práva? 4.Je populační exploze ve světě rovnoměrně rozložená? 5.Jaké důsledky má růst populace na ekologii? Položili jste si při řešení úkolu otázky?

8 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Problémy – růst populace Petr Machala. 1.Co je to světová ekonomika? 2.Jaké jsou nevýhody ekonomické globalizace? 3.Jak dělíme svět z ekonomického hlediska?"

Podobné prezentace


Reklamy Google