Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rovnost a nerovnost Petr Machala. Lidé se od sebe liší: a)biologicky (věk, pohlaví, rasa) b)kulturně (jazyk, náboženství, vzdělání) c)ekonomicky (zaměstnání)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rovnost a nerovnost Petr Machala. Lidé se od sebe liší: a)biologicky (věk, pohlaví, rasa) b)kulturně (jazyk, náboženství, vzdělání) c)ekonomicky (zaměstnání)"— Transkript prezentace:

1 Rovnost a nerovnost Petr Machala

2 Lidé se od sebe liší: a)biologicky (věk, pohlaví, rasa) b)kulturně (jazyk, náboženství, vzdělání) c)ekonomicky (zaměstnání) Víte podle čeho se lidé od sebe liší? (kritéria)

3 Myslíš si, že lidé dodržují pravidlo rovnosti? Lidé si nejsou rovni, ale my se můžeme rozhodnout bojovat za rovnost. K. Popper

4 Jsme v zajetí předsudků? Už se vám někdy stalo, že jste diskriminovali někoho svým chováním, protože byl „divný“, „jiný“, měl jinou barvu pleti, jinak mluvil, myslel, měl jiný smysl pro humor, četl jiné knížky, měl jiné zájmy…? Co sám nechceš, nečiň jinému.

5 Připravte si ve dvojici scénku: 1.Dáváte druhému najevo nerovnost. 2.Vyberte si libovolně kritérium nerovnosti. 3.Diváci se snaží uhodnout původ a příčinu nerovnosti.

6 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Rovnost a nerovnost Petr Machala. Lidé se od sebe liší: a)biologicky (věk, pohlaví, rasa) b)kulturně (jazyk, náboženství, vzdělání) c)ekonomicky (zaměstnání)"

Podobné prezentace


Reklamy Google