Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Orgány právní ochrany a sankce Petr Machala. Co se ti vybaví, když se řekne právní ochrana a sankce? Je správné, aby lidé sami brali právo do svých rukou?

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Orgány právní ochrany a sankce Petr Machala. Co se ti vybaví, když se řekne právní ochrana a sankce? Je správné, aby lidé sami brali právo do svých rukou?"— Transkript prezentace:

1 Orgány právní ochrany a sankce Petr Machala

2 Co se ti vybaví, když se řekne právní ochrana a sankce? Je správné, aby lidé sami brali právo do svých rukou?

3 základní znalost práva a povinností Víte co je to právní vědomí? Jak byste se zachovali v této situaci? Najdete peněženku i s doklady. Vidíte, jak někdo úmyslně někoho bije. Při fotbalu jsi nechtěně roztrhl kamarádovi tričko.. Půjčili jste peníze, nechce je vrátit.

4 člověk je bytost, která občas ráda překročí nastavené normy a pravidla A hlavně nehřešte!!! Proč tomu tak je? Jaký je rozdíl mezi právní a morální normou?

5 právní normy jsou nejdůležitější jsou všeobecně závazné dodržování si vynucují státní orgány „Právo je minimum morálky“ nejzávažnější porušování právních norem řeší orgány právní ochrany

6 Vytvořte správně dvojici. 1soudy vypracovávají obžalobu proti obviněnému a 2policie rozhodují spor, na čí straně je pravda b 3notáři zastupují klienty v právních sporech c 4státní zastupitelství připravují pro soudy řízení o dědictví d 5advokáti odhalují trestné činy a jejich pachatele e

7 Účel preventivní (předcházející) represivní (odvetný) – když došlo k porušení normy Co se ti vybaví, když se řekne sankce? K čemu slouží? Uveďte příklady obou druhů sankcí. Kdy bude následovat trest? v politice

8 Děkuji za pozornost.


Stáhnout ppt "Orgány právní ochrany a sankce Petr Machala. Co se ti vybaví, když se řekne právní ochrana a sankce? Je správné, aby lidé sami brali právo do svých rukou?"

Podobné prezentace


Reklamy Google