Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Possessive Pronouns In each of the following sentences, change the possessive pronouns from singular to plural and vice versa. Vzor: Mám jeho sešity. Mám.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Possessive Pronouns In each of the following sentences, change the possessive pronouns from singular to plural and vice versa. Vzor: Mám jeho sešity. Mám."— Transkript prezentace:

1 Possessive Pronouns In each of the following sentences, change the possessive pronouns from singular to plural and vice versa. Vzor: Mám jeho sešity. Mám jejich sešity.

2 Possessive Pronouns 1. Vaše sestra je hezká.

3 Possessive Pronouns 1.Vaše sestra je hezká. Tvoje sestra je hezká. 2. Víte, že takové slovo v jejím jazyce není?

4 Possessive Pronouns 1.Vaše sestra je hezká. Tvoje sestra je hezká. 2. Víte, že takové slovo v jejím jazyce není? Víte, že takové slovo v jejich jazyce není? 3. Díval jsem se na vaše obrazy moře.

5 Possessive Pronouns 1.Vaše sestra je hezká. Tvoje sestra je hezká. 2. Víte, že takové slovo v jejím jazyce není? Víte, že takové slovo v jejich jazyce není? 3. Díval jsem se na vaše obrazy moře. Díval jsem se na tvoje obrazy moře. 4. Voláte našim studentům?

6 Possessive Pronouns 4. Voláte našim studentům? Voláte mým studentům? 5. Pracuješ dokonce v mém oboru.

7 Possessive Pronouns 4. Voláte našim studentům? Voláte mým studentům? 5. Pracuješ dokonce v mém oboru. Pracuješ dokonce v našem oboru. 6. Tvoje překlady jejích nových básní se mi líbí.

8 Possessive Pronouns 4. Voláte našim studentům? Voláte mým studentům? 5. Pracuješ dokonce v mém oboru. Pracuješ dokonce v našem oboru. 6. Tvoje překlady jejích nových básní se mi líbí. Vaše překlady jejich nových básní se mi líbí. 7. Včera jsem mohl navštívit vašeho otce.

9 Possessive Pronouns 7. Včera jsem mohl navštívit vašeho otce. Včera jsem mohl navštívit tvého otce. 8. V čím zájmu je to? Ne v našem?

10 Possessive Pronouns 7. Včera jsem mohl navštívit vašeho otce. Včera jsem mohl navštívit tvého otce. 8. V čím zájmu je to? Ne v našem? V čím zájmu je to? Ne v mém? 9. Volám naše studenty.

11 Possessive Pronouns 7. Včera jsem mohl navštívit vašeho otce. Včera jsem mohl navštívit tvého otce. 8. V čím zájmu je to? Ne v našem? V čím zájmu je to? Ne v mém? 9. Volám naše studenty. Volám moje studenty. 10. To je mé poslední slovo.

12 Possessive Pronouns 7. Včera jsem mohl navštívit vašeho otce. Včera jsem mohl navštívit tvého otce. 8. V čím zájmu je to? Ne v našem? V čím zájmu je to? Ne v mém? 9. Volám naše studenty. Volám moje studenty. 10. To je mé poslední slovo. To je naše poslední slovo. 11. Čí je to sešit? Můj nebo váš?

13 Possessive Pronouns 11. Čí je to sešit? Můj nebo váš? Čí je to sešit? Náš nebo tvůj? 12. Na jejich otázku odpověděl prostě a dobře.

14 Possessive Pronouns 11. Čí je to sešit? Můj nebo váš? Čí je to sešit? Náš nebo tvůj? 12. Na jejich otázku odpověděl prostě a dobře. Na její/jeho otázku odpověděl prostě a dobře. 13. Líbí se mi vaše sestra.

15 Possessive Pronouns 11. Čí je to sešit? Můj nebo váš? Čí je to sešit? Náš nebo tvůj? 12. Na jejich otázku odpověděl prostě a dobře. Na její/jeho otázku odpověděl prostě a dobře. 13. Líbí se mi vaše sestra. Líbí se mi tvoje sestra. 14. Miluji vaši sestru.

16 Possessive Pronouns 14. Miluji vaši sestru. Miluji tvoji sestru. 15. Pomáhám vaší matce.

17 Possessive Pronouns 14. Miluji vaši sestru. Miluji tvoji sestru. 15. Pomáhám vaší matce. Pomáhám tvé matce.


Stáhnout ppt "Possessive Pronouns In each of the following sentences, change the possessive pronouns from singular to plural and vice versa. Vzor: Mám jeho sešity. Mám."

Podobné prezentace


Reklamy Google