Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZÁJMENA- osobní, přivlastňovací a předmětová Anotace: Prezentace je určená k vysvětlení užívání osobních, přivlastňovacích a předmětových zájmen v anglickém.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZÁJMENA- osobní, přivlastňovací a předmětová Anotace: Prezentace je určená k vysvětlení užívání osobních, přivlastňovacích a předmětových zájmen v anglickém."— Transkript prezentace:

1 ZÁJMENA- osobní, přivlastňovací a předmětová Anotace: Prezentace je určená k vysvětlení užívání osobních, přivlastňovacích a předmětových zájmen v anglickém jazyce. Žáci si procvičují, doplňují dle zadání v prezentaci. Prezentace může sloužit k expozici a k fixaci učiva. Vzdělávací oblast: Anglický jazyk Autor: Mgr. Martina Hulenková Jazyk: Anglický Očekávaný výstup: Písemně, gramaticky správně tvoří a obměňuje jednoduché věty. Rozumí obsahu jednoduchých textů v učebnicích a obsahu autentických materiálů. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: Druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Šestý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Aj-G 6.,7.05

2 PRONOUNS – subject, possessive and object (ZÁJMENA- osobní, přivlastňovací a předmětová)

3 PRONOUNS subject I já you ty he on she ona it ono, to we my they oni, ony, ona possessive my moje your tvoje his jeho her její its jeho (neživ.) our naše their jejich object me mě, mi you tobě, tě him mu, ho her ji, jí it jemu (neživ.) us nám them jim NA ZAČÁTK U VĚTY ZA SLOVES EM před podstatným jménem

4 Copy and try to complete. Check your writing. (Opiš a doplň. Zkontroluj.) subject I …....… she..… we.…. possessive.…. your..… ….. its..… their object ….. him ….. you he it they myme you his her it our us them

5 Write sentences with correct pronoun. (Napiš věty se správným zájmenem.) 1. I / My / Me name´s Susan and I´m 12. 2. They think he / his / him is sad. 3. I love she / her / his. 4. Give I / my / me your phone. 5. They / Their / Them send we / our / us a letter every month.

6 Check your sentences. (Zkontroluj.) 1. My name´s Susan and I´m 12. 2. They think he is sad. 3. I love her. 4. Give me your phone. 5. They send us a letter every month.

7 Translate. (Přelož.) 1.Vždy mu pomáhám. 2.Mám nové knihy a jsou krásné. 3.Tvůj pes je malý a jeho nohy jsou krátké. 4.Můžeš jít s námi?

8 Check your writing. (Zkontroluj.) 1.Vždy mu pomáhám. I always help him. 2.Mám nové knihy a jsou krásné. I have got new books and they are nice. 3.Tvůj pes je malý a jeho nohy jsou krátké. Your dog is small and its legs are short. 4.Můžeš jít s námi? Can you go with us?


Stáhnout ppt "ZÁJMENA- osobní, přivlastňovací a předmětová Anotace: Prezentace je určená k vysvětlení užívání osobních, přivlastňovacích a předmětových zájmen v anglickém."

Podobné prezentace


Reklamy Google