Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."— Transkript prezentace:

1 Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant Bělíkova 1387, příspěvková organizace Šablona:III/2 Sada:VY_32_INOVACE_AJ.3.02 Osobní zájmena Vytvořeno:05. 09. 2013 Ověřeno: 23. 09. 2013 Třída:PM3

2 Osobní zájmena Vzdělávací oblast:Jazykové vzdělávání Předmět:Anglický jazyk Ročník:3. Autor:Ing. Jana Červená Časový rozsah:1 vyučovací hodina Pomůcky:dataprojektor Klíčová slova:I, you, he, she, it, we, they Anotace: Materiál je určen k procvičení zájmen osobních a pádových.

3 Osobní zájmena Jednotné čísloMnožné číslo Ijáwemy youtyyouvy He, she, it On, ona, ono(to) theyoni

4 Teorie gramatiky Osobní zájmena V angličtině se používají osobní zájmena stejně jako v češtině, ale s tou výjimkou, že pokud jsou sama podmětem, vyjádřena být musí. Například Byla tam (ona). - She was there. - She je podmětem, musí být vyjádřeno. V ČJ zájmeno Ona vyjádřeno být nemusí (poznáme to ze slovesa byla) Zájmeno já = I je písmeno i, ale VŽDY SE PÍŠE VELKÝM PÍSMENEM Všimněte si, že ty a vy je vždy you - tedy v angličtině se nevyká (pokud byste chtěli rozlišit vykání a tykání v angličtině, docílíte toho v rozhovoru oslovením buď příjmením - vykání, nebo jménem - tykání)

5 Cvičení – doplň správné zájmeno Petra is my friend. ………… is from Germany. This is my pen. ………… is from England. My name is Monika and ……. am your new English teacher. We live in Mexico and …….. have a small family house. Do ……. speak English? This is my friend Oskar. ……. lives in Madrid. We have new neighbours, ……… are from Italy. Are …….. Czech? – více možností

6 Anglická pádová zájmena pádová zájmena jsou ta zájmena, která jsou v jiném pádu než prvním - tedy mě, tobě, jí, jemu, s ní, se mnou, s námi, s vámi, mě, jim, jemu, nám, o nich, o mě, o něm.... v angličtině je pro každou osobu pouze jeden tvar např. pro já = I a mě, mi, mnou, se mnou.. = (with) me V následující tabulce máte všechna zájmena, pádové zájmeno česky je v různých pádech (zde jsou vynechány pro větší přehlednost pádové předložky )

7 Tabulka zájmen osobních a pádových Pronoun Zájmeno česky Pádové zájmeno V češtině Ijámemě, mnou youtyyoutě, tebe heonhimjeho, ho sheonaherjí itono, toittomu wemyusnám, nás youvyyouvám, vás theyonithemje, jim

8 Cvičení: doplňte chybějící zájmena My mum is wonderful, I love …… very much. I have 2 tickets so you can come with ….. Can you give ….. the key please, he is my brother. You can contact ……. on this number. They are visitors here, can you help …… with free time programme please?

9 Použité zdroje NEUVEDEN, Neuveden. anglicka- gramatika [online]. [cit. 23.9.2013]. Dostupný na WWW: http://www.anglicka- gramatika.com/zakladni-anglicka- gramatika/padova-zajmena-anglicka Pokud není uvedeno jinak, jsou použité objekty vlastní originální tvorbou autora. Materiál je určen pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoliv další využití podléhá autorskému zákonu. Veškerá vlastní díla autora (fotografie, videa) lze bezplatně dále používat i šířit při uvedení autorova jména.


Stáhnout ppt "Digitální výukový materiál zpracovaný v rámci projektu „EU peníze školám“ Projekt:CZ.1.07/1.5.00/34.0386 „SŠHL Frýdlant.moderní školy“ Škola:Střední škola."

Podobné prezentace


Reklamy Google