Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přítomný čas prostý Anotace: Prezentace je určena k opakování přítomného času prostého. Shrnuje tvoření kladného tvaru, záporu i otázky. Žák si opakuje.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přítomný čas prostý Anotace: Prezentace je určena k opakování přítomného času prostého. Shrnuje tvoření kladného tvaru, záporu i otázky. Žák si opakuje."— Transkript prezentace:

1 Přítomný čas prostý Anotace: Prezentace je určena k opakování přítomného času prostého. Shrnuje tvoření kladného tvaru, záporu i otázky. Žák si opakuje a procvičuje dle zadání v prezentaci. Vzdělávací oblast: Anglický jazyk Autor: Mgr. Martina Hulenková Jazyk: Anglický Očekávaný výstup: Písemně, gramaticky správně tvoří a obměňuje jednoduché věty. Rozumí obsahu jednoduchých textů v učebnicích a obsahu autentických materiálů. Druh učebního materiálu: Prezentace Cílová skupina: Žák Stupeň a typ vzdělávání: Druhý stupeň, základní škola Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Školní rok 2011-2012 Ročník, pro který je vzdělávací materiál určen: Šestý ročník základní školy VY_32_INOVACE_Aj-G 6.,7.04

2 PRESENT SIMPLE (přítomný čas prostý) sss

3 PRESENT SIMPLE positive go to the cinema. I / you/ we/ they have a party. work in the garden. goes to the cinema. He/ she/ it has a party. works in the garden. every…. always usually normally often sometimes

4 TRANSLATE - PŘELOŽ Obědvá. Hraji fotbal každé pondělí. Mary se dívá na televizi každý den. Oni bydlí v Ostravě.

5 Obědvá. He has lunch. Hraji fotbal každé pondělí. I play football every Monday. Mary se dívá na televizi každý den. Mary watches TV every day. Oni bydlí v Ostravě. They live in Ostrava.

6 PRESENT SIMPLE negative go to the cinema. I / you/ we/ they don´t have a party. work in the garden. go to the cinema. es He/ she/ it doesn´t have a party. work in the garden.

7 TRANSLATE - PŘELOŽ Nedělám domácí úkol. Petr nefotí nové fotky. Nenosíme školní uniformy. Líza nečte časopis.

8 Nedělám domácí úkol. I don´t do my homework. Petr nefotí nové fotky. Peter doesn´t take new photos. Nenosíme školní uniformy. We don´t wear school uniform. Líza nečte časopis. Lisa doesn´t read a magazine.

9 PRESENT SIMPLE question + short answer go to the cinema? Do I/ you/ we/ they have a party? work in the party? go to the cinema? Does he/ she/ it have a party? work in the party? Yes, I do. Yes, they do. Yes, he does. No,I don´t. No, we don´t. No, she doesn´t.

10 TRANSLATE - PŘELOŽ Hraješ na klavír? Prší v září? Píšou dopis? Vidí maminka tvé přátele?

11 Hraješ na klavír? Do you play the piano? Prší v září? Does it rain in September? Píšou dopis? Do they write a letter? Vidí maminka tvé přátele? Does a mum see your friends?

12 Sources (zdroje) Všechny uveřejněné odkazy [cit. 2011–25-08] jsou dostupné pod licencí Public Domain – na http://www.clker.com/. http://www.clker.com/ http://www.clker.com/clipart-serpent.html


Stáhnout ppt "Přítomný čas prostý Anotace: Prezentace je určena k opakování přítomného času prostého. Shrnuje tvoření kladného tvaru, záporu i otázky. Žák si opakuje."

Podobné prezentace


Reklamy Google